2013. Szeptember

2013. szeptember 10.

A Hallgatói Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottság pályázatot hirdet, melynek célja az egyetem oktatási épületei teljes körű – fizikai és infokommunikációs – akadálymentesítésének elősegítése.

2013. szeptember 09.

A szeptember 27-i Kutatók Éjszakáján bemutatkozik az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszéke is. Az érdeklődők az ELI-hez kapcsolódó lézeres kutatásokról hallhatnak.

2013. szeptember 08.

Az alapítványi és vállalati partnereknek köszönhetően két évfolyamon összesen 80 hallgatót támogatnak ösztöndíjjal az SZTE Gazdaságtudományi Karon. Az ösztöndíjakat szeptember 6-án adták át a tehetséges hallgatóknak.

2013. szeptember 06.

A TÁMOP 4.1.1.C-2012/1/KONV-2012-0012 azonosítószámú „Zöld Energia Felsőoktatási Együttműködés” című projekt fontos szerepet játszik a Magyarországi egyetemek zöldenergia-kutatásának összehangolásában. Szeptember 10-én Debrecenben tartják a nyitórendezvényt.

2013. szeptember 05.

Szeptember 8. az Olvasás Világnapja, ezért az AKG Alapítvány a Marczi és az Olvasásklinika közreműködésével egész napos eseményt szervez, hogy felhívják a figyelmet az olvasás fontosságára. A rendezvényen Szentmártoni Lívia, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója is előadást tart, melyben a kínai írásjelek rejtelmeibe avatja be a hallgatókat.

hallgatoi_mobilitas_kiemelt

2013. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetemen évről évre több külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait. Idén még Malawiból és a Fülöp-szigetekről is érkeznek. Az SZTE-sek sem restek utazni: várhatóan 260-an kezdik meg tanulmányaikat a Tisza-parti universitas 430 partnerintézményének egyikében.

2013. szeptember 04.

Már megjelentek a Szegedi Tudományegyetem honlapján is az ERASMUS program friss pályázatai. Érdemes tanulmányozni az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapját.

2013. szeptember 02.

Az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat idén harmadik alkalommal rendezi meg az Összegyetemi Gólyatábort az újszegedi Partfürdőn, ahol pénteken fellép a Punnany Massif!