2014. Június

2014. június 11.

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje és Kulturális Irodája első alkalommal szervez 2014. június 28-29-én Levendula Napokat, melynek az újszegedi SZTE Füvészkert ad otthont.

2014. június 11.

A Szegedi Tehetség-HÍD Program immár ötödik éve áll a középiskolai-egyetemi tehetséggondozás szolgálatában, célja a középiskolás tehetségek felkarolása. A középiskola – egyetem váltás megkönnyítéséhez a program a legjobb pályázóknak nyári tábort, mentori támogatást, szakkollégiumi tagságot vagy akár egyszeri egyetemkezdési támogatást is biztosít.

Konyvhet_2013.06.06
2014. június 11.

A 2014. évi ünnepi könyvhét országos megnyitóját Szegeden, a SZTE központi épülete előtti Dugonics téren tartják 2014. június 12-én (csütörtök) 11 órakor. A 2014. június 16-án záruló rendezvény-sorozaton közel kétszáz program várja az érdeklődőket. Az idei könyvünnepen kiemelt partner az SZTE: „Ahol tudás és szándék találkozik.”

2014. június 11.

85. alkalommal rendezik meg az Ünnepi Könyvhetet, 13. alkalommal a Gyermekkönyvnapokat. A könyvhét vidéki nyitórendezvényének Szeged ad helyet. Az érdeklődőket 182 programmal várják számos helyszínen. Az idei esztendőben a Szegedi Tudományegyetem a 85. Ünnepi Könyvhét kiemelt partnere – az egyetem oktatói, munkatársai majd félszáz programban vesznek részt.

2014_majus_kiemelt

2014. június 09.

Már több napja elérhető a SZEM 2014. májusi száma, keressék a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le az SZTE hírportáljáról (a http://www.u-szeged.hu/sztemagazin címen virtuálisan a korábbi magazinokba is belelapozhatnak).

2014. június 09.

Rendhagyó értekezletet rendeztek az SZTE Bölcsészettudományi Karán, ahol a kari pedagógusnap megünneplése mellett Csernus Sándor dékán értékelte hivatalának második ciklusát.

2014. június 06.

A Szegedi Tudományegyetem idegen nyelvű képzési kínálatát nemzetközi színtéren is meg szeretné ismertetni a továbbtanulást tervező fiatalokkal, ezért a világ több országában oktatási kiállításokon, vásárokon jelenik meg az univeristas 2014-ben is.

konyvhet_kiemelt

2014. június 06.

85. alkalommal rendezik meg az ünnepi könyvhetet, 13. alkalommal a Gyermekkönyvnapokat. A könyvhét vidéki nyitórendezvényének Szeged ad helyet. Az érdeklődőket 182 programmal várják számos helyszínen. Az idei esztendőben az SZTE a 85. Ünnepi Könyvhét kiemelt partnere – az egyetem oktatói, munkatársai majd félszáz programban vesznek részt.

2014. június 05.

„A dopping és drogfogyasztás megelőzése fiatalkorú sportolóknál” címmel tartott konferenciát az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkársága megbízásából a Magyar Edzők Társasága és a Szegedi Tudományegyetem 2014. június 5-én az SZTE Testnevelési és Sporttudományi Intézetben.

2014. június 05.

A Tempus Közalapítvány és a Campus Hungary támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen rendezték meg 2014. május 15-én a „Minőségfejlesztés a felsőoktatásban az ECTS alkalmazásán keresztül” című workshopot.

2014. június 05.

A Magyar Tudományos Művek Tárában (MTMT) minden magyar tudományos kutató elhelyezheti és nyilvánossá teheti tudományos munkásságának bibliográfiai adatait és publikációinak hivatkozásait. Az adatbázis megismertetése és hatékony használatának elterjesztése céljából az SZTE Klebelsberg Könyvtár folyamatosan szervez szerzői és adminisztrátori konzultációkat.

2014. június 04.

Hazánkban első alkalommal rendeznek nemzetközi karaim konferenciát, melynek a Szegedi Tudományegyetem ad otthont. Az MTA-SZTE Turkológiai Kutatócsoport szervezésében, a Szegedi Tudományegyetem és az Uppsalai Egyetem (Svédország) támogatásával az eltűnőben lévő török nyelvről, értékeinek megőrzéséről magyar és külföldi kutatók tartanak előadást.

2014. június 02.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkársága megbízásából a Magyar Edzők Társasága és a Szegedi Tudományegyetem „A dopping és drogfogyasztás megelőzése fiatalkorú sportolóknál” címmel konferenciát tart 2014. június 5-én az SZTE Testnevelési és Sporttudományi Intézetben.

2014. június 01.

Az SZTE TTIK Kémiai Tanszékcsoprot munkatársai, Körtvélyesi Tamás egyetemi docens és Németh Veronika egyetemi tanársegéd a TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0035 pályázat keretében szervezték meg a Kémikus Tudáspresszót 2014. május 26. és 30. között az SZTE TTIK Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékén.