Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Hároméves a Senghor Egyetem és az SZTE együttműködése

2017. november 09.

Hároméves a Senghor Egyetem (Université Senghor) és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) együttműködése, a két intézmény keresi a lehetőségeket a kapcsolatok bővítésére, a közös képzések fejlesztésére.

Az SZTE és az önálló intézményként és egyben az afrikai francia nyelvű felsőoktatás hálózataként is működő Senghor Egyetem 2014 szeptemberében kötött részletes együttműködési megállapodást. Ennek köszönhetően indulhatott el a frankofón felsőoktatási intézmény első európai kihelyezett képzése Szegeden. Az SZTE immár harmadik éve hirdeti meg a francia nyelvű nemzetközi tanulmányok szakon Európa-Afrika fejlődés specializációt, amelynek keretében jelenleg is több mint ötven hallgató tanul a Tisza-parti városban.

Jean-Dominique Assié, a Senghor Egyetem kihelyezett képzéseiért felelős igazgatója elmondta, a kiváló kapcsolatok fenntartása és erősítése mellett keresik annak lehetőségeit is, miként bővíthető az együttműködés, hozzájárulva ezzel mindkét intézmény hírnevének növeléséhez, oktatási színvonalának emeléséhez. A szakember hangsúlyozta, az intézményi együttműködésben vannak olyan lehetőségek, melyekkel erősíthető a Szegedi Tudományegyetem elismertsége és szerepvállalása az afrikai kontinensen.

Daniel Jouanneau, egykori nagykövet, a Senghor Egyetem egyetemi tanácsának tagja kifejtette, a közös képzésen az SZTE húsz és harminc közötti afrikai hallgatónak ad oklevelet minden évben, akik most kezdnek majd visszatérni szülőföldjükre. Ezek a fiatalok egykori szegedi hallgatóként fontos pozíciókat töltenek be majd hazájukban.

A hallgatók az Afrikában már jól ismert Senghor Egyetem oklevele mellett megkapják az SZTE diplomáját is, melyet ismertté kell tenni a kontinensen. Minden öregdiák egyfajta nagykövete az intézménynek, de esetükben valós diplomatákról beszélhetünk, hiszen később olyan, jellemzően kormányzati pozíciókat foglalnak majd el, ahol közvetlenül hozzájárulhatnak az SZTE hírnevének növeléséhez – mondta Daniel Jouanneau.

A delegáció tagjai több órán át beszélgettek a hallgatókkal, és azt tapasztalták, a fiatalok elégedetten távoznak majd Szegedről. Az egykori nagykövet hangsúlyozta, nagyon magabiztosak a képzés jövőjét illetően, a következő években a hallgatói létszám exponenciális növekedése várható.