Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Új emissziómérési technológiát fejleszt az Energotest Kft. a Szegedi Tudományegyetemmel közösen

2017. november 10.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Energotest Kft. és a Szegedi Tudományegyetem közös fejlesztését bemutató GINOP-2.2.1-15-2017-00036 azonosító számú projekt nyitórendezvényére 2017. november 14-én 9:00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület, földszint 5-ös terem.

Az Energotest Diagnosztikai és Automatizálási Kft. a Contireg Mérnökiroda Kft. és a Szegedi Tudományegyetem kutatóival együttműködve új fotoakusztikai elven működő gépjármű kipufogógáz emisszió mérési technológia fejlesztésébe kezdett. A LAser BOx Rapid emission measurement technology című GINOP-2.2.1-15-2017-00036 azonosító számú pályázaton elnyert, 713,2 millió forint támogatással megvalósuló projekt célja olyan gépjárművekbe beszerelhető tesztberendezés fejlesztése, amely közel valós időben, szelektív módon képes a kipufogógáz-összetételt mérni, elemezni.

A 9 órakor kezdődő sajtótájékoztatón a konzorciumi tagok képviselői részletesen ismertetik a projektet.

A nyitórendezvény meghívója itt letöltheő.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.