Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Projektnyitó rendezvényre: Smartcity és smartvillage technológiák és szolgáltatások fejlesztése a Sagemcomnál, egyetemi együttműködésben

2018. február 15.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a „SMARTCity és SMARTVillage technológiák és szolgáltatások fejlesztése a SAGEMComnál, egyetemi együttműködésben” című, GINOP-2.2.1-15-2017-00038 számú projekt nyitórendezvényére 2018. február 19-én, hétfőn 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület földszint 5-ös terem (Szeged, Dugonics tér 13.)

A 2,481 milliárd forint összköltségű kutatás-fejlesztési projektben, amely a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, olyan intelligens platform kerül kialakításra, amely a korábbinál magasabb szintű és olcsóbb szolgáltatásokat tesz lehetővé az energiagazdálkodás területén. A projektnek köszönhetően az elmaradott, korlátozott elektromos áramhoz hozzáférő települések energiaellátottsága javulhat, illetve a nagyvárosi infrastruktúrában megjelenő mérési és elosztási hatékonyság növekedhet.

arculati_elem_regionalis_fejlesztesi_alapA nyitórendezvényen a projektben résztvevők részletesen ismertetik munkájukat.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.