Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Friss Nobel-díjas tart előadást a Szegedi Tudományegyetemen

2018. november 13.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Gérard Mourou Nobel-díjas lézerfizikus előadására 2018. november 15-én, csütörtökön, 11 órára.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi terem (Szeged, Ady tér 10., 6722)

Gérard Mourou idén októberben Donna Stricklanddel közösen részesült a legrangosabb tudományos elismerésben, a Nobel-díjban a nagy intenzitású, ultrarövid lézerimpulzusok létrehozásának kidolgozásáért. Az efféle lézereket az iparban és a gyógyászatban is felhasználhatják, segítségükkel ugyanis precíz bevágásokat lehet ejteni és lyukakat fúrni a különböző anyagokon. A lézerfizikus tudományos munkásságát a Szegedi Tudományegyetem polgárai előtt is ismerteti.

Az angol nyelvű előadás során tolmácsot biztosítunk.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.

Kérjük, részvételi szándékát a press@rekt.szte.hu címen jelezze.