Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem és a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. közötti együttműködési megállapodás aláírására

2019. február 12.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Tudományegyetem és a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. közötti együttműködési megállapodás aláírására 2019. február 14-én, csütörtökön 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület rektori tárgyaló (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

Az együttműködés célja a gyógyszeripari kutatásfejlesztések elősegítése és a magyarországi betegek gyógyulásának elősegítése. A klinikai kutatás terén kialakítandó együttműködés javítja a Szegedi Tudományegyetem kutatási és fejlesztési kapacitását, és hozzájárul a klinikai gyógyszervizsgálatok számának növeléséhez.

A Szegedi Tudományegyetem 2018 októberében nyerte el a Pfizer INSPIRE klinikai vizsgálóhely („INSPIRE Clinical Trial Site”) minősítést, és ezáltal a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kiemelt hálózatába került. A partnerségi viszony részeként a Pfizer az induló klinikai vizsgálatokat első körben az INSPIRE programban részt vevő vizsgálóhelyeinek ajánlja fel, így a megállapodás eredményeképpen jelentős növekedés várható a Szegedi Tudományegyetemre érkező Pfizer által szponzorált klinikai vizsgálatok számában.

Az erről szóló együttműködést sajtónyilvános rendezvényen írja alá:

• Dr. Vereckei Péter, a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója
  • Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora
  • Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja.