Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Workshop a Szegedi Tudományegyetemen a fenntarthatóságról és a zöld egyetemek rangsoráról

2019. július 12.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a National Workshop on UI GreenMetric for Hungarian Universities rendezvényre 2019. július 16-án, kedden 9 óra 45 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.)

Az Indonéziai Egyetem GreenMetric felmérését koordináló csapatának képviselői érkeznek a Szegedi Tudományegyetemre azzal a céllal, hogy megismerjék a fenntarthatósági törekvések iránt elkötelezett hazai egyetemek tevékenységét, és személyesen mutassák be a világ zöld egyetemeit rangsoroló lista múltját, jelenét és jövőjét. A kooperációra és a jó gyakorlatok megosztására július 16-án, 10 órától szakmai műhelymunkán lesz lehetőség. A magyarországi egyetemek munkatársainak szervezett nemzetközi workshopon, a résztvevők az UI GreenMetric elnökének és alelnökének délelőtti prezentációit követően, délután angol nyelvű előadásokat hallhatnak a fenntarthatóság jegyében a hulladékgazdálkodásról, a közlekedéspolitikáról, a vízgazdálkodásról és oktatásról a zöld rangsorban részt vevő magyar felsőoktatási intézmények szakértőitől. A szekciók közötti szünetekben lehetőség nyílik kötetlen szakmai beszélgetésre, tapasztalatcserére, kapcsolatépítésre.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.