Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Innovatív kompetencia laboratóriumot alakítanak ki a Szegedi Tudományegyetem projektjében

2019. május 06.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara tisztelettel meghívja Önt a RILIAM projekt nyitó konferenciájára 2019. május 8-án, szerdán 13 órára. Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.)

Nyitó konferenciáját tartja május 8-án 13 órától Szegeden a RILIAM projekt (Regional Innovation Laboratory for Industrial Automation and Mechatronics, HUSRB/1602/41/0012). A projekt az Interreg IPA-CBC Magyarország-Szerbia Program keretében 2018. júliusától indult; a főpartner a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola, míg projekt partnerként a megvalósításban részt vesz a Szegedi Tudományegyetem, a Szabadkai Üzleti Inkubátor és a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is. A 20 hónapos futamidejű projekt célja, hogy két innovatív kompetencia laboratóriumot hozzon létre a határ két oldalán az automatizálási és a mechatronikai cégek számára. A laboratórium eszközeit a vállalkozások kipróbálhatják, megtanulhatják kezelni, mielőtt saját vállalkozásukban is használnák őket.