Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Orvostörténeti kiállítás a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán

2019. április 05.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Reumatológiai és Immunológiai Klinika, valamint a Magyar Reumatológusok Egyesülete tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a Reumatológia Magyarországon – orvostörténeti kiállítás a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából című kiállításra 2019. április 8-án (hétfőn) 15.00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktatási Központ (Dóm tér 13. I. emelet)

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményén köszöntőt mondanak:

Dr. habil Zakar Péter, SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes

Prof. Dr. Lázár György, SZTE Általános Orvostudományi Kar dékán

Dr. Németh László, SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnök

A kiállítást megnyitja:

Prof. Dr. Gömör Béla, Magyar Reumatológusok Egyesülete és az Európai Reumatológus Szövetség korábbi elnöke

A vándorkiállítás bemutatja a hazai reumatológia kialakulásának forrásait, a kivételes természetei feltételeket, a segítő európai hatásokat, amelyek lehetővé tették az elődök számára, hogy a világon az elsők között, Dániát, Belgiumot és Németországot követően, Franciaországgal egy évben megalapíthassák az egyesületet. A kiállítás nemcsak egy patinás egyesület élénk szakmai és közösségi életébe és a reumatológiának a fürdőorvoslástól az innovatív immunológiai diagnosztikáig és terápiáig ívelő fejlődésébe, hanem a magyarországi orvoslás kultúrtörténetébe is izgalmas bepillantást kínál.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.