Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán

2019. április 03.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara idén is megrendezi a középiskolás diákoknak szóló kétnapos matematikai, fizikai és informatikai versenyeket. Az április 5-én 9 órakor kezdődő eseményen a diákok bemutathatják sikeres és izgalmas pályamunkáikat, laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon vehetnek részt.

esza_felso

2017 óta minden évben megrendezi a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara a Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak (KTPK) elnevezésű kétnapos tudományos eseményt. A két nap alatt három országos verseny döntőjét tartják, valamint a középiskolás diákoknak lehetősége nyílik találkozni a tudományterületek egyetemi és ipari képviselőivel. A részt vevő diákok az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) közreműködésével szervezett izgalmas laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon is részt vehetnek.

A versenyek során a diákok a fizika, matematika és informatika területein mérettethetik meg magukat a TTIK három, sok éves múlttal rendelkező versenyének döntőjén. A Játsszunk fizikát! versenyt idén Telkes Mária, a napenergiát kutató tudósnő emlékének jegyében szervezték meg. A verseny három fordulóból állt, melyre a diákok január és február között nyújthatták be kísérleteiket, pályamunkáikat. Az áprilisi döntőn a legügyesebb, legötletesebb beküldők jutalomban részesülnek és bemutathatják izgalmas kísérleteiket. A Polygon pályázatra középiskolai matematikához kapcsolódó problémák és érdekességek témakörében jelentkezhettek a diákok. A legjobb dolgozatok készítői pénzjutalomban részesülnek.

Az informatika iránt érdeklődő középiskolások az V. Szegedi Innovatív Informatika Versenyre jelentkezhettek két szekcióban, informatikai és műszaki informatika.

A versenyekről további információs és a részletes program itt.

A program az EFOP-3.4.4-16-2017-00015 számú „A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére” című pályázat támogatásában valósul meg.