Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2015. december

2015. december 29.

A hazai egészségügyi ellátás Dél-alföldi Régió (Dél-Alföld) meghatározó egészségügyi intézménye, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ a fenntartható, aktív betegellátó rendszer érdekében 402.871.847,- HUF keretösszegű támogatásra nyújtott be pályázatot a TIOP-2.2.8.A-15/1 azonosító számú Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása című pályázati felhívásra.

2015. december 18.

Évente több száz olyan beteget lát el az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, akik inkontinencia, vagy kismedencei gyulladás tüneteivel fordulnak orvoshoz. A most megvásárolt úgynevezett urodynamiás készülék ezen betegek kivizsgálásához nélkülözhetetlen. A három dél-alföldi megyében egyébként jelenleg ez az egyetlen ilyen profilú ambulancia.

2015. december 08.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt/Önöket az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ integrált magkórházának létrehozását célzó egyetemi projekt ünnepélyes zárórendezvényére.

2015. december 07.

Napenergia Díjat nyert a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ. Európa és az ország egyik legzöldebb egyetemét ezzel az elismeréssel a napelemes rendszerek kialakításáért díjazta az európai szervezet.

2015. december 04.

A nemzetköziesítés jegyében új, az egyetem oktatási potenciálját és kiemelt kutatási területeit bemutató imázsfilmeket készítettünk. Az angol nyelvű, dinamikus kisvideókkal a célunk, hogy a főleg az interneten tájékozódó külföldi diákok érdeklődését felkeltsük az SZTE-n elérhető széleskörű képzések és kutatási lehetőségek iránt.

2015. december 03.

Dr. Martinek Tamás, a Szegedi Tudományegyetem közkapcsolati rektorhelyettese 2015. december 3-án sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban nagy értékű eszközbeszerzés zajlik 2015 májusától decemberig. Egyrészt az új helyre költöző Dialízis Központot szerelik fel korszerű, saját tulajdonú gépekkel, másrészt továbbfejlesztik a klinika képalkotó diagnosztikai osztályainak gépparkját és távdiagnosztikai rendszerét.

A sajtóközlemény itt letölthető
2015. december 03.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában 2015 decemberében befejeződik az a több mint 1,1 milliárd forintból megvalósuló beruházás, melynek eredményeként elérhetővé válnak a legkorszerűbb daganatdiagnosztikai eszközök a régióban élők számára. A fejlesztésnek köszönhetően komplex egészségügyi infrastruktúra szolgálja majd a daganatos betegek gyógyítását, kialakításra került egy új, 6 ágyas osztály, korszerűbb lett a betegadminisztrációs rendszer, és 5 új géppel gyarapodott az eszközpark.

A sajtóközlemény itt letölthető

2015. december 02.

A Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tisztelettel meghívja Önt a 2015. december 4-én, 14 órakor tartandó ünnepélyes eseményre, amelyen egy közel kétmillió forint értékű melegítő- és újraélesztő asztalt valamint egy több mint félmillió forint értékű pulzusszám- és oxigéntelítettség mérésére alkalmas eszközt adnak át a klinika részére.

2015. december 01.

A világ legrangosabb kémiai folyóirata, a Nature Chemistry közölte Czakó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékének adjunktusa és munkatársa, Szabó István eredményeit: a kutatók a szerves kémia egyik legalapvetőbb reakciójának új mechanizmusára bukkantak.

2015. december 01.

Új tanyagok, képzők képzése program, gyakorlati képzőhelyek kialakítása – az eredményekről számoltak bea "Munkaerőpiaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált képzések, szolgáltatások a Szegedi Tudományegyetem fókuszában" című TÁMOP-4.1.1.F-14/1/KONV-2015-0006 azonosítószámú projekt záró rendezvényén.