Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2016. szeptember

2016. szeptember 29.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önöket az MTA szakmódszertani kutatásokat ösztönző pályázatán támogatást elnyert SZTE-s kutatók bemutatkozása kapcsán rendezendő sajtónyilvános fórumra.

2016. szeptember 29.

Az SZTE Kulturális Iroda idén októberben huszonegyedik alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált október 1. és november 10. között. Öt héten át 65 helyszínen közel 300 programmal várják az érdeklődőket.

2016. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Kutatók Éjszakája rendezvényeire Szegeden és Hódmezővásárhelyen 2016. szeptember 30-án.

2016. szeptember 28.

Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézet 3. Nyelvi Kavalkád rendezvényére, amely 2016-ban elnyerte az Európai Nyelvi Díjat.

2016. szeptember 26.

Ismét megnyitja kapuit az SZTE Őszi Állásbörze, ahol közel 50 kiállító várja a látogatókat. A szervezők az Állásbörze Felkészítő Napok keretében próbainterjúkkal, egyéni tanácsadásokkal nyújtanak segítséget a sikeres gyakornoki hely és állás megtalálásában.

2016. szeptember 22.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK), valamint a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) 2016.szeptember 24-én, szombaton délelőtt 9órától tartja a GyógyszerészekVilágnapja 2016: „Gyógyszerésze gondoskodik Önről” ünnepséget.

2016. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetem karai és intézményei 217 programmal várják az érdeklődőket két hét múlva, 2016. szeptember 30-án a Kutatók Éjszakáján Szegeden és Hódmezővásárhelyen. Geoláda-keresés, lézershow, génsebészkedés, Lego-robotok, Pokémon Go, írók naplói, lézeres lövészet, csillagászati bemutatók – ez csak néhány az SZTE gazdag és izgalmas programkínálatából. Egyes programokra előzetesen kell regisztrálni.

2016. szeptember 15.

Az SZTE SZAKK Nukleáris Medicina Intézete szeretettel meghívja Önt és munkatársait új terápiás és diagnosztikus részlegének ünnepélyes megnyitójára.

2016. szeptember 14.

A Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika 2016. szeptember 16-án, pénteken délután 2 órától tartja a 61. Consilium Trimestre tudományos rendezvényét. A tudományos ülés témája: szakmai trendek és célok a hazai szülészeti és nőgyógyászati klinikákon.

2016. szeptember 14.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Szent-Györgyi Albert egész alakos, szegedi szobrához, az SZTE Nobel-díjas rektora születési évfordulója alkalmából rendezendő koszorúzási ünnepségre.

2016. szeptember 14.

„Nők a tudományban.” Ez a Szabadegyetem – Szeged előadás-sorozat 2016-2017-es tanév őszi szemeszterének a mottója. A 13 előadás is reprezentálja a tudós nők teljesítményét a Szegedi Tudományegyetemen, ahol a kutatók 43, az oktatók 44 százaléka nő.

2016. szeptember 09.

A Szegedi Tudományegyetem és az MTA közös kutatócsoportjának sikerült azonosítani azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. A szegedi kutatási eredményt leíró cikket a rangos Neuron című folyóirat tette közzé.

2016. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának nevében tisztelettel meghívjuk az ösztöndíj-átadás sajtónyilvános ünnepségére. Az ünnepség időpontja: 2016. szeptember 9. (péntek) 15:00. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aula.

(Cím: 6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

2016. szeptember 06.

Az SZTE SZAKK Ortopédiai Klinika Központi Fizioterápiás és Rehabilitációs Részleg és Oktatási Csoport a Fizioterápia Világnapja alkalmából tisztelettel meghívja Önt és munkatársait Flashmob "szerű" rendezvényére.

2016. szeptember 06.

A hazai egyetemek közül továbbra is előkelő helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem a brit QS World University Rankings 2016/2017 rangsorában: az SZTE az 501-550. helyezést érte el, ami az összes vizsgált egyetemet tekintve a legjobb 13 százalékba való tartozást jelenti.

2016. szeptember 05.

A Szegedi Tudományegyetemen a 2016-2017. tanévben – a pótfelvételizőkkel együtt – 6698 elsőéves kezdheti meg tanulmányait. Az SZTE tanévnyitó ünnepélyén Palkovics László oktatásért felelős államtitkár és Szabó Gábor rektor mellett Botka László szegedi polgármester is köszöntötte a gólyákat.