Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2017. július

2017. július 31.

A felsőoktatás képzési kapacitásának és infrastruktúrájának javítása, a lemorzsolódás csökkentése és a diplomások arányának növelése, valamint a technológiai fejlesztés és az innováció megerősítése a célja annak a programnak, amely megvalósítására 3 675 044 812 forint támogatást nyert a Szegedi Tudományegyetem vezette konzorcium.

2017. július 28.

Az SZTE tíz kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2017. augusztus 7-ig jelentkezhetnek az SZTE főként önköltséges képzéseire.

2017. július 27.

Első körben több mint 6500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2017 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen. Jelentősen nőtt az informatikai, mérnöki és művészeti területre felvettek, valamint a távoktatásban résztvevők száma. A korábbi évekhez hasonlóan emelkedik a Szegeden tanuló külföldiek aránya. A gólyák beilleszkedését beiratkozási hét és az SZTE Felvettek (www.u-szeged.hu/felvettek) honlapja is segíti.

2017. július 26.

A Szegedi Tudományegyetem Csillagvizsgálója tisztelettel meghívja Önt az idén 25 éves Szegedi Csillagvizsgáló jubileumi programjaira 2017. július 29-én, szombaton 19:00 és 23:00 óra között. Helyszín: Szegedi Csillagvizsgáló, 6726 Szeged, Kertész utca.

2017. július 25.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a felvételi ponthatárok kihirdetése kapcsán rendezett sajtótájékoztatójára 2017. július 27-én, csütörtökön 14 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal földszint 5. terem (Dugonics tér 13.)

2017. július 24.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt a jogi kar épületének felújítását bemutató sajtótájékoztatóra 2017. július 26-án, szerdán 11:00 órára. Helyszín: SZTE ÁJTK Tanácsterem (6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 54. I. emelet)

2017. július 21.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézete tisztelettel meghívja Önt a II. Bűnügyi Nyári Egyetem sajtónyilvános programjára, 2017. július 25-én, kedden 09:00 órai kezdettel. Helyszín: SZTE Állam és Jogtudományi Kar (Szeged, Tisza Lajos krt. 54., III. emeleti társalgó)

2017. július 20.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt az SZTE GTK nyári középiskolás tehetséggondozó táborának megnyitójára 2017. július 24-én, hétfőn 13.00 órára. Helyszín: SZTE GTK főépület (6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

2017. július 10.

Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő négyéves programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem.

2017. július 06.

Az élő szervezetekről adatokat gyűjtő, intelligens szenzorokra épülő rendszereket fejlesztenek a Szegedi Tudományegyetem kutatói. A több mint 810 millió forint európai uniós támogatású projektben okos cserepet, okos karperecet és automatizált okos laboratóriumi eszközöket is kidolgoznak. Az alkalmazásokkal a növénytudományok, a pszichiátriai vizsgálatok, valamint a sejtbiológiai és gyógyszeripari kutatások területén várhatók stratégiai jelentőségű tudományos eredmények.

2017. július 04.

A tanulási képesség az életkortól, míg a felidézés és az alkalmazás képessége egyéni adottságtól függ. A migrén a kognitív képességeket is jelentősen rontó változást okoz az agyban. Ezt a két állítást fejti ki a Nemzeti Agykutatási Program támogatását élvező, Nagy Attila egyetemi docens irányításával működő SZTE ÁOK Élettani Intézet Szenzomotoros Kutatólaboratóriumában végzett kísérletek és megfigyelések alapján készült legújabb két publikáció.