Sajtószoba

Sajtómeghívó az I.Természettudományos Kalandtúrára

2013. október 10.

Természettudományos kalandtúrát rendez október 11-én (pénteken) 8.30-tól 15 óráig az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban működő SzeReTeD – Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium.

Tisztelt Szerkesztőség, Kedves Újságíró Kolléga!

A Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD) rendezésében az I. Természettudományos Kalandtúrára kerül sor október 11-én Szeged tizenöt helyszínén. A kalandtúra határai kelet-nyugati irányban: Temesvári körút – Jedlik-szobor; észak-déli irányban pedig a Hajóállomás – Boszorkánysziget. Tizennégy általános iskolából (köztük szegediek, zákányszékiek, ruzsaiak, mórahalmiak, algyőiek, domaszékiek, üllésiek, forráskútiak) érkező csapatok mintegy százötven tagja járja körbe a várost tizenöt állomást érintve, ahol természettudományokhoz kötődő (kísérletes, mérési) feladatokat kell megoldaniuk. Az állomásokon is diákok várják őket.

A program általános eligazítással kezdődik reggel 8.30-kor az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium udvarán. A feladatokat 9.00-12.30 között oldjak meg a gyerekek egy körülbelül 10 kilométert felölelő kalandtúra keretében.

13 óra körül a Dóm téren az összes diák részvételével izgalmas interferencia-kísérletet hajtanak végre. A fiatalok az elhelyezkedésükkel fogják kirajzolni azokat a görbéket, a „süket” vonalakat a Dóm téren, ahol nem vagy csak alig lehet majd hallani a hangszórókból kibocsátott hangot.

Zárásként 14 órakor hullámtani kísérleteket láthatnak, illetve csillagászati előadást hallgathatnak meg a résztvevők az SZTE TTIK Budó Ágoston-tantermében.

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk! Köszönjük szíves érdeklődését, előzetes tájékoztatását, illetve beszámolóját!

További információ:

Csiszár Imre