Sajtószoba

Sajtómeghívó - „Fábián Tamással a világban” fotókiállítás

2013. október 31.

Az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke, a Fábián Tamás-Ért-Ék Alapítvány és a Magyar Földtani Védegylet „Fábián Tamással a világban” címmel kiállítást rendez az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken. (Szeged, Egyetem utca 2.) A tárlat megnyitóját november 6-án, szerdán 16 órakor tartják.

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az egész országot megrázta a 2012. január 17-én Etiópiában történt terrortámadás: az eritreai határnál, az Erta Ale vulkán közelében életét vesztette két szegedi kutató, Fábián Tamás, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék tanszéki munkatársa és Szabad Gábor, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika adjunktusa. A tragédiával végződő, három hetes tanulmányút során a kutatók többek között bejárták az ország világörökségi helyszíneit, megismerték a kultúrák találkozásából fakadó, egyedülálló építészeti stílusokat, kolostorokat és sziklatemplomokat látogattak meg. Fábián Tamás háromszáz alkalommal utazott külföldre, 50 országban járt. Útjai során rengeteg fényképet készített.

„Fábián Tamással a világban” címmel

kiállítást rendez

az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken.

(Szeged, Egyetem utca 2.)

A tárlat megnyitóját november 6-án, szerdán 16 órakor tartják.

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona