Sajtószoba

Sajtómeghívó - szaúd-arábiai küldöttség látogatása az SZTE-n

2013. október 28.

Szaúd-Arábia felsőoktatási küldöttségét fogadja a Szegedi Tudományegyetem 2013. október 29-én (kedden) 11 órától az SZTE Rektori Hivatalában (Szeged, Dugonics tér 13.), a 2. emeleten, a rektori tárgyaló teremben.

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Újságíró kolléga!

Szaúd-Arábia felsőoktatási küldöttségét fogadja

a Szegedi Tudományegyetem

2013. október 29-én (kedden) 11 órától

A sajtónyilvános program első részében az újságírókat

Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, valamint

Varró András tudományos és innovációs rektorhelyettes tájékoztatja

a Szegedi Tudományegyetemre érkező szaúd-arábiai hallgatók fogadásáról, a kapcsolatok modellértékű elemeiről.

A megbeszélésen várhatóan szó esik arról, hogy a szaúdi hallgatók képzésébe milyen új elemeket épít be az SZTE, továbbá arról, hogy az arab nők egyetemi oktatásában az SZTE (elsősorban nő) oktatói milyen feltételekkel vennének részt Szaúd-Arábiában.

A küldöttség meglátogatja az SZTE több intézményét, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központját.

E kapcsolatok jelentőségét érzékelteti, hogy idén harmadik alkalommal folytatnak tárgyalásokat a Szegedi Tudományegyetem és a szaúd-arábiai felsőoktatás képviselői.

Háttér információként itt olvasható az SZTE Médiacentrum két tudósítása:

Szaúd-arábiai delegáció látogatott a Szegedi Tudományegyetemre

Szaúd-arábiai diákokat vár a Szegedi Tudományegyetem

Az SZTE sajtónyilvános programjára tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk a szerkesztőségek munkatársait!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona