Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2009. Május. 29

A tízezres klubban a Szegedi Tudományegyetem

Tavalyhoz képest több mint 46%-al többen jelölték meg első helyen az SZTE-t, mely így a magyar felsőoktatási intézmények közül a legnagyobb arányban növelte az első helyes jelentkezések számát. A szegedi universitas átlépte a bűvös tízezres létszámot, a karok rendelkeznek a nagyobb számú diák felvételéhez szükséges kapacitással.

Az SZTE a legsikeresebb pályázó

A magyar felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem nyerte el a legnagyobb összeget – összesen 20,2 milliárd forintot – a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség eddig lezárult pályázatain. Májusban a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében hét pályázaton összesen 2,6 milliárd forintot nyert az intézmény.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Alapítójára emlékezett a szegedi egyetem

A tavalyi ünnepséget követően idén már a második alkalommal emlékeztek meg az SZTE-n az 1581. évi egyetemalapításról. A SZAB-székházban Papp Sándor történész tartott előadást Báthory Istvánról, majd a Dóm téri Panteonban koszorúzták meg az alapító szobrát.

Báthory István, az európai államférfi

A Szegedi Tudományegyetem kora újkori eszmei-szellemi elődje, a kolozsvári akadémia megteremtője, Báthory István erdélyi fejdelem, lengyel király és litván nagyfejedelem kora egyik legjelentősebb európai uralkodójának számított. A kiváló katonára, diplomatára és államférfira a legnagyobb királyukként tekintenek a lengyelek.

Együttműködés a Nagyváradi Egyetemmel

A Nagyváradi Egyetemre látogatott Szabó Gábor, az SZTE rektora és Véha Antal, az SZTE Mérnöki Kar dékánja. A két felsőoktatási intézmény közötti együttműködési megállapodást előkészítendő a tárgyaló felek áttekintették a kooperációs lehetőségeket, különös tekintettel a hallgatók és oktatók cseréjére, valamint közös kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatok benyújtására.

Szabadegyetem: vége a III. szemeszternek

Véget ért a népszerű Szabadegyetem – Szeged sorozat újabb szemesztere. Az utolsó két előadást Balog Iván, az SZTE Bölcsészettudományi Kar Szociológiai Tanszékének docense, illetve Kovács Lajos, az SZTE ÁOK Orvosi Vegytani Intézetének tudományos főmunkatársa tartotta.

Radnóti-konferenciát rendezett az egyetem

Radnóti Miklós születésének századik évfordulója alkalmából a Radnóti Emlékbizottság, a szegedi bölcsészkar és annak Modern Magyar Irodalmi Tanszéke május 11-én és 12-én emlékülést rendezett. A konferencián a Radnóti-kutatás országosan elismert tudósai mellett fiatal kutatók is szerepeltek.

Az SZTE a MOB Életút Programjában

Olimpiai kerettagok és „olimpiai reménységek” felsőoktatási tanulmányait és felkészülését is támogatja a jövőben a Szegedi Tudományegyetem. Évente öt sportoló részesülhet a legkülönfélébb kedvezményekben, cserében az egyetem színeiben versenyeznek az egyetemi és főiskolai országos és világbajnokságokon.

A 9. helyen zárt az SZTE-Szedeák

Négy helyet javított a tavalyi szezonhoz képest az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I/B-ben, egyetemünk együttese ugyanis ezúttal kilencedikként fejezte be a küzdelmeket. A középházi rájátszásban valamennyi meccsét megnyerte a gárda.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!