Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. november 30.

2015-re épülhet meg az ELI lézerközpont

A szuperlézernek is nevezett ELI (Extreme Light Infrastructure) kutatóközpont megvalósítását előkészítő projekt első fázisáról tartottak konferenciát Szegeden: Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora szerint a központ lehet Európa fontos kitörési pontja a gazdasági világversenyben.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Az attoszekundumos lézertudományok képviselői tanácskoztak Szegeden

A 220 kutató részvételével sorra került ötnapos konferencia konklúziói az ELI szempontjából is érdekesek, bekerülhetnek a 2015 végig megépülő lézerközpont tudományos feladatai közé.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Átadták a jövő zöldépületét a mérnökhallgatóknak

Számos innovatív, környezetkímélő építészeti és gépészeti megoldást alkalmaztak az SZTE novemberben átadott, megújuló energiaforrásokkal működtetett új épületében. A Moszkvai körúti Mérnöki Karon tizenegy labort használhatnak a hallgatók.

A Szegedi Tudományegyetem Napját ünnepeltük

November 11-én a hagyományokhoz híven számos kitüntető címet és elismerést adtak át a TIK-ben rendezett nagyszabású ünnepségen.

Új nevet kapott az SZTE Egyetemi Könyvtára

Klebelsberg Kunó kultuszminiszter nevét viseli ezentúl az universitas bibliotékája - így döntött az intézmény szenátusa. A könyvtári szolgáltatások köre Mobilwebbel bővült.

Szegedi antropológusok vizsgálták Szent László koponyaereklyéjét

Természettudományi vizsgálatokat, méréseket végeztek Szent László koponyaereklyéjén. A munkát a Szegedi Tudományegyetem Embertani Tanszékét vezető egyetemi docens, Pálfi György antropológus koordinálta.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Országos konferencián mutatták be a szolgáltató egyetemet

Diplomás pályakövetés, alumni, tehetséggondozás, komplex hallgatói szolgáltatások és vezetői információs rendszer - ezeken a területeken fejlesztették az SZTE hallgatói és intézményi szintű szolgáltatásait egy uniós projekt keretében.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Euroregionális szűrőközpont létesül a gyermekklinikán

Közel 2 millió eurós fejlesztéssel valósul meg a Szegedi Tudományegyetem gyermekklinikája mellett épülő Euroregionális Anyagcsere Szűrőközpont. Az épületet várhatóan jövő tavaszra hozzák tető alá.

4,52-re értékelték a látogatók a TIK-et

Az október 13. és november 7. között 950 egyetemista, oktató megkérdezésével végzett online látogatói elégedettségi felmérés is igazolta: a felhasználók szeretik a József Attila Tanulmányi és Információ Központot.

Limuzinos utat is nyerhettek az SZTE Nyílt Napján

Több mint ezerötszázan látogattak el november 24-én a József Attila Tanulmányi és Információs Központba, ahol az egyetem képzési kínálatával, hallgatói életével, szolgáltatásaival, valamint a felvételivel kapcsolatos tudnivalókkal ismerkedhettek meg.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Dobogósak a szegedi egyetemi képzések

A legjobb vidéki egyetem a szegedi - derül ki a legújabb felsőoktatási rangsorokból. A hazai felsőoktatási intézményeket összehasonlító Felvi 2012-es összesített kari rangsorában az orvosi kar a 4. helyen áll.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!