SZTE Egyetemi hírlevél
Nem nyílik meg a hírlevél?
Nyissa meg böngészőjében!

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2015. január

Új személyek és új tervek a Szegedi Tudományegyetem vezetésében
Sajtótájékoztatón mutatkozott be a Szegedi Tudományegyetem megújult vezetése. A rektor tájékoztatóját követően az új rektorhelyettesek ismertették terveiket, majd az újonnan kinevezett kancellár vázolta elképzeléseit.

Miért az SZTE a „legzöldebb magyar egyetem” a világranglistán?
A világ zöld egyetemeit összehasonlító rangsorban a top 20 közé emelkedett a Tisza-parti universitas. 62 ország 360 felsőoktatási intézménye pályázott. A 2014. évi világrangsorban a 19., Európában a 11. helyre lépett, Magyarországon változatlanul a legzöldebb felsőoktatási intézmény a Szegedi Tudományegyetem.

„A világ 20 legcsodálatosabb könyvtára” között az SZTE Klebelsberg Könyvtár
„A világ 20 legcsodálatosabb könyvtára” közé került a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Könyvtár.

Újabb minőségi díjat nyert az SZTE Szent-Györgyi Klinikai Központ
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja második alkalommal nyerte el az IIASA-SHIBA minőségfejlesztési díjat.

Nemzetköziesítés: két díjat is elhozott az SZTE
A magyar felsőoktatás nemzetköziesítése című konferencián osztották ki a „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért 2014” pályázat díjait. A Szegedi Tudományegyetem két egységének – az SZTE Fogorvostudományi Kar és az SZTE Klebelsberg könyvtár – külföldi hallgatókért végzett munkáját és programját is elismerték.

Mészöly-díjas Szilasi László, az SZTE docense
A Mészöly Miklós-díjat idén Szilasi László, a Szegedi Tudományegyetem docense, József Attila és Déry Tibor díjas író, irodalomkritikus, irodalomtörténésznek ítélték oda, a 2014-ben megjelent „szegedi ihletésű” A harmadik híd című regényéért.

Doktorokat avattak a Szegedi Tudományegyetemen
Közel száz tudományos doktori fokozatról szóló oklevelet adtak át a Szegedi Tudományegyetem PhD-avató ünnepségén.

Az ELI-ALPS stratégiájába illeszkedő kutatásokat végeztek Szegeden
Az ELI-ALPS lézeres kutatóközpontban majdan végzendő kutatásokat előkészítő szegedi projekt hamarosan lezárul. A mintegy 500 millió forintos EU-támogatottságú és 28 hónapon át tartó programot, az interdiszciplináris és 6 altémából álló projekt eredményeit konferencián mutatták be a kutatók.

Educatio kiállításon az SZTE
Lézerkísérlet, ELI modell, megannyi tájékoztató füzet, okostelefonhoz való toll és más ajándékok várták a továbbtanulás előtt álló középiskolásokat a 15. Nemzetközi Educatio Szakkiállítás F22-es standjánál. A Szegedi Tudományegyetem pultjánál az intézmény 12 kara és Tanárképző Központja mutatta be képzési palettáját.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2015

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*

This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*