SZTEinfo Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2016. szeptember 2/2.

Őszi Kulturális Fesztivál: kulturális élmények a szegedi egyetemtől
Az SZTE Kulturális Iroda idén 21. alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált. Október 1. és november 10. között 5 héten át 65 helyszínen közel 300 programmal várják az érdeklődőket.

Ismét felkerült az SZTE a Times Higher Education rangsorára
Nyilvánosságra hozta 2016/2017-es világrangsorát a Times Higher Education (THE). A brit szakfolyóirat listáján – a tavalyi évhez hasonlóan – a Szegedi Tudományegyetem a 601-800. helyen szerepel. Ezzel az eredménnyel a hazai egyetemek viszonylatában holtversenyben a harmadik legjobb az SZTE.

Digitális technológiai újításokkal élményszerűbbé válhat az ének-zene oktatás
A fiatalok több mint 80%-a nem, vagy csak ritkán hallgat klasszikus zenét. Ez a tény is indokolttá teszi az iskolai ének-zene oktatás módszertani megújítását – vallja Gévayné Janurik Márta, az SZTE Zeneművészeti Kar főiskolai docense. Az általa vezetett kutatócsoport egyebek közt az információs és kommunikációs technológia nyújtotta lehetőségekkel, széles körben alkalmazható és hatékony eszközökkel szeretné élményszerűbbé tenni az énekórákat.

Új szakon indul duális képzés a Szegedi Tudományegyetemen
A 2016/2017- es tanévben 45 hallgató kezdte meg tanulmányait duális képzési formában az SZTE-n. A hallgatók száma a jövőben tovább nőhet, mivel az intézmény a 2017/2018-as tanévtől a szociális munka alapszakot is meghirdeti duális képzési formában.

SZTE diplomásokat toboroz 2017 elejétől a BP szegedi üzleti szolgáltatóközpontja
2017 közepén kezdi meg működését a British Petrol (BP) szegedi üzleti szolgáltatóközpontja, amely a diplomások toborzását 2017 elején indítja – közölte az olajipari cég globális üzleti szolgáltatások és IT&S területének operatív igazgatója.

Az újfajta oktatásmódszertan megszerettetheti a földrajzot a diákokkal
Problémaorientált oktatási lehetőségekkel és digitális technológiai újításokkal kíván hozzájárulni a földrajz oktatásának módszertani megújításához Farsang Andrea, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékének egyetemi docense. Kutatócsoportjával Magyarország földrajzához kapcsolódó interaktív feladatlapokat és tanári kézikönyveket is készít.

Uniós elismerés az SZTE Nyelvi Kavalkád programjának
A nyelvtanulás megszerettetése, a nyelvvizsgaszerzés elősegítése is célja a Szegedi Tudományegyetem Nyelvi Kavalkád programjának. Az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézet e kezdeményezése Európai Nyelvi Díjat kapott a Tempus Közalapítványtól.

SZTE Őszi Állásbörze - kapocs a hallgatók és munkáltatók között
Ismét megnyitja kapuit az SZTE Őszi Állásbörze, ahol közel 50 kiállító várta a látogatókat. A szervezők az Állásbörze Felkészítő Napok keretében próbainterjúkkal, egyéni tanácsadásokkal nyújtottak segítséget a sikeres gyakornoki hely és állás megtalálásához.

Az SZTE-n tanulnak az ország legjobb gazdászai
Első helyezést értek el a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar hallgatói a VIII. Országos Agrár Felsőoktatási Intézmények Gazdászversenyén. Az Aranyvasvilla és a Vándorkupa mellett a csapat az AXIÁL Kft. különdíját is elhozta.

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2016