SZTE Egyetemi hírlevél
Nem nyílik meg a hírlevél?
Nyissa meg böngészőjében!

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2015. március

Áder János előadást tartott és megnézte a „zöld” Szegedi Tudományegyetemet

A fenntartható fejlődés fontosságáról és a klímaváltozás problémáiról tartott előadást Áder János köztársasági elnök a Szegedi Tudományegyetemen. Az államfő Szabó Gábor rektor társaságában megtekintette az SZTE „legzöldebb” épületét, majd az egyik környezetvédelmet szolgáló kutatási fejlesztését.

Kancellária – új lehetőségek az SZTE előtt

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa elfogadta az SZTE Szervezeti és Működési Szabályzatát (SZMSZ) és az ahhoz kapcsolódó legfontosabb dokumentumokat. Devecz Miklóssal, a Szegedi Tudományegyetem kancellárjával az SZTEtelevízió stábja készített interjút.

Újabb 4 évre MISZ-elnöknek választották Szabó Gábort, az SZTE rektorát

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) közgyűlésén újabb négy évre elnöknek választották Szabó Gábor akadémikust, a Szegedi Tudományegyetem rektorát. A rendezvényen Pálinkás József, az NKFIH elnöke szólt az innovációs programok hazai megújításáról.

„A nemes nedű is egy alkotás” – Megválasztották a 2015-ös Tudósok borait

Borkóstolóval egybekötött sajtótájékoztatón hirdették ki a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Akadémiai Bizottság által megválasztott „Tudósok borait”.

Az SZTE zöld egyetem: újabb 2040 napelem 18 épületen

A Szegedi Tudományegyetem 18 épületének a tetején összesen 2040 napelemet helyeznek el a Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Szegedi Tudományegyetemen projekt részeként. Az SZTE bővülő napelem parkjával jelentős energiát termel.

Minőségközpontú a Szegedi Tudományegyetem

Összehangolt irányítási rendszer bevezetését, a minőségirányítási rendszerek használatát, a minőség fejlesztését tűzte ki célul a Szegedi Tudományegyetem TÁMOP minőségfejlesztés alprogramja. A projekt záró rendezvényen a minőségfejlesztés fontossága és díja került középpontba.

Hogyan használja fel hazánk az uniós forrásokat?

Az Európai Unió forrásainak magyarországi felhasználásáról, a kormány új célkitűzéseiről tanácskoztak a Szegedi Tudományegyetem központi épületében. A konferencián a Tisza-parti universitas uniós támogatással megvalósult projektjeiről, sikereiről is beszámoltak.

Két tudós a Szegedért Alapítvány 2015. évi díjazottjai között

Fődíjas a Szegedi Tudományegyetem oktatója, Szalay István – 26. alkalommal adták át a Szegedért Alapítvány díjait. A gálaesten ismét láthatta a közönség az SZTE és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkcióját, a 12 dühös embert.

Az SZTE segíti „a fény éve” programjait

Napóra, fénystaféta, lézerhíd, vetélkedők és pályázatok. Változatos programokkal készül „A Fény Nemzetközi Éve 2015” ünnepsorra Szeged is. A Csongrád megyei rendezvények többségének megvalósulása a Szegedi Tudományegyetemhez kötődik.

Középpontban a karrier az SZTE Tavaszi Állásbörzéjén

Közel ötven kiállító várta a frissdiplomásokat és munkakeresőket az SZTE Tanulmányi és Információs Központ átriumában. A XX. SZTE Tavaszi Állásbörzén helyi, regionális és országos cégek, munkaerő-közvetítők és civil szervezetek toboroztak munkaerőt, kínálták gyakornoki helyeiket.

Világbajnok autós a szegedi pneumobilok kormánya mögött

A Szegedi Tudományegyetem mérnök hallgatóival is találkozott Michelisz Norbert, többszörös világbajnok futamgyőztes magyar autóversenyző. Szegedi látogatásán a túraautó-világbajnokság első magyar résztvevője jövőbeni terveikről faggatta az egyetemistákat és kipróbálta a hallgatók léghajtányait is.

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2015

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*

This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*