Felvételi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele felvételizőknek - 2010. Július 31.

Felvételi: 300 elsőssel több az SZTE-n, mint tavaly

6215 államilag finanszírozott és 1985 költségtérítéses hallgató kezdheti meg a tanulmányait szeptembertől a Szegedi Tudományegyetemen. Jelentősen növelte hallgatói létszámát a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, államilag támogatott helyre az országban a legtöbb diákot a szegedi egyetem Természettudományi és Informatikai Kara vehette föl.

Pótfelvételit hirdet a Szegedi Tudományegyetem

Nem kell csüggednie annak, aki a július 22-i vonalhúzáskor azzal szembesült: nem jutott be arra a képzésre, amelyet korábban megjelölt! A Szegedi Tudományegyetem számos szakon kínál pótfelvételi lehetőséget azok számára, akik most nem nyertek felvételt egy felsőoktatási intézménybe sem, vagy nem jelentkeztek sehová sem. Pótfelvételi jelentkezést augusztus 10-éig lehet benyújtani.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Hamarosan kezdődik az egyetemi evezős-vb Szegeden

Augusztus 13-15. között Szeged, a Szegedi Tudományegyetem ad otthont az egyetemi-főiskolai evezős világbajnokságnak. A rangos viadalt a Maty-éri vízicentrumban rendezik meg 27 ország mintegy 500 sportolójának részvételével.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Négy szfinx a Dugonics téri épület tetején

Látványosan haladnak a szegedi egyetem Dugonics téri főépülete felújítási munkálatai, melynek keretén belül a kivitelező Ferroép Zrt. újra elkészítette azt a négy szfinxszobrot, ami egy 1870-es évekből származó képleltári anyagon volt látható az épület tetején.

Az Agrárgazdasági Világfórumon járt egyetemünk csapata

Az ötödik helyen végzett a Bostonban, a XX. Agrárgazdasági Világfórum és Tudományos Szimpózium keretében megrendezett hallgatói esettanulmány-versenyen az SZTE csapata.

Szeptember 4-én lesz a tanévnyitó

A 2010/2011-es tanév tanévnyitó ünnepségét szeptember 4-én (szombaton) 10 órai kezdettel tartja meg a Szegedi Tudományegyetem.

Nyári szórakozási lehetőségek Szegeden

Az alábbi linkeken az egyetemi szórakozóhelyek, a JATE Klub, a SZOTE Klub és a Jugyu Klub aktuális programjait találhatják meg, illetve az augusztus 25-29. között megrendezendő Szegedi Ifjúsági Napok honlapján is böngészgethetnek az érdeklődők.
A teljes program a JATE Klub honlapján olvasható >>

A teljes program a SZOTE Klub honlapján olvasható >>

A teljes program a Jugyu Klub honlapján olvasható >>

A Szegedi Ifjúsági Napok teljes programja a rendezvény honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem felvételizőknek szóló hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre www.u-szeged.hu/felveteli oldalon, illetve a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Az egyetem legfrissebb hírei ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatóak.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!