Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2008. Augusztus 29.

Indul az új tanév

A szeptember 7-i tanévnyitó ünnepi szenátusüléssel hivatalosan is kezdetét veszi a szegedi felsőoktatás történetének 88. tanéve. A TIK kongresszusi termében rendezendő ünnepségen részt vesz Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter is.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Újabb olimpiai bajnoka van az SZTE-nek

A kenus Vajda Attila pekingi sikerét követően tizenegyre nőtt azon magyar olimpiai aranyérmes sportolók száma, akik valamelyik szegedi felsőoktatási intézményben végezték tanulmányaikat. Janics Natasa, Kiss Gergely és Molnár Tamás pedig immár háromszoros olimpiai bajnokaink!

Vallások a változó világban

Harmadik alkalommal kerül sor az Európai Unió Erasmus Lifelong Learning Programjának támogatásával a Szegedi Tudományegyetem Vallástudományi Tanszéke által megrendezett nemzetközi intenzív programra augusztus 18. és 30. között "Vallások a változó világban" címmel. Az idei nyári egyetem fő témája, miként hatnak a vallásokra a 21. század kihívásai.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Idegen nyelvű jogi és szakfordítói képzés Szegeden

Elsőként és egyelőre egyedüliként az országban amerikai, francia és német jogi, illetve szakfordítói ismereteket szerezhetnek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói graduális és posztgraduális képzés keretében 2008 őszétől. Az itt végzettek iránt várhatóan komoly munkaerő-piaci kereslet lesz az Európai Unió államaiban.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Szeged számára hasznos az egyetem

Az SZTE BTK Szociológia Tanszéke által tavasszal elvégzett reprezentatív felmérés szerint a szegediek döntő többsége úgy érzi: az egyetem működése nagyon hasznos vagy legalábbis hasznos a város számára.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!