Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2008. Október 30.

Modern laborokat adtak át a Pszichológiai Intézetben

Az oktatást, a kutatást és a gyógyítást is segítik azok az új, a 21. századi követelményeknek mindenben megfelelő laborok, melyeket októberben adtak át az SZTE BTK Pszichológiai Intézetében. Az egyikben EEG-kísérletekre nyílik lehetőség, a másikban egy detektívtükör mögötti párbeszédet, társas viselkedési helyzetet kamerával rögzítenek, majd egy speciális számítógépes program segítségével elemeznek.

Zelena András az EHÖK élén

Új vezetőt választott az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzata. Zelena András elnök, az SZTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskola PhD-hallgatója az EHÖK megítélésének javítására törekszik, s arra, hogy kölcsönös bizalmon alapuló munkakapcsolatot építsen ki az egyetem vezetésével.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

SZTE-s megoldás a graffitik eltávolítására

Az SZTE Kolloidkémiai Tanszékének munkacsoportja olyan nanoszerkezetű folyadékokat fejlesztett ki, melyek képesek fellazítani a graffitik rendkívül makacs festékét, így a falakat csúfító firkák mosással vagy súrolással eltávolíthatóvá válnak.

Új klinika nyílt az SZTE-n

Számos, az országban egyedülálló beavatkozást tudnak mostantól végrehajtani Szegeden, hiszen önálló Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Klinikát alakítottak ki az SZTE-n. A II. kórház Kálvária sugárúti épületében található egység olyan betegeket is képes fogadni, akik eddig csak külföldön kaphattak megfelelő ellátást: lehetőség nyílik például a komplex arc- és agykoponya-fejlődési rendellenességek sebészetére.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Színház és egyetem: kell egy csapat!

Színházi barangolás bennfentes idegenvezetővel, drámajáték a színi kollektíva legfiatalabbjaival, táncóra, jelmezpróba, beszédtechnika-óra, az évad darabjai az SZTE professzori karának ajánlásával: egyetemi nyílt napot tartott a 125 éves Szegedi Nemzeti Színház. Az Őszi Kulturális Fesztivál keretében megtartott programon bárki a kulisszák mögé tekinthetett.

Derűs-borús hallgatók

Egy húsz európai országra kiterjedő közvélemény-kutatás eredményei szerint a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számos ponton elégedettebbek az oktatás feltételeivel és minőségével, mint európai társaik, ám sokkal borúlátóbbak a munkavállalás és a karrierlehetőség tekintetében.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Megvédenék bajnoki címüket női pólósaink

A megfelelő anyagi és infrastrukturális háttér hiányában ugyan nem vállalta a legfelsőbb osztályban való indulást az OB I/B 2008-as bajnoka, az Universitas Szeged női vízilabdacsapata, ám az egyetemista lányok így is hatalmas elszántsággal készültek az új szezonra. Abban bíznak, hogy az újabb aranyérem megszerzése segíthet majd áttörni az A és a B csoport közötti gátat.

A következő hetek eseményei

A következő hetek során is gazdag, színes programkínálat várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetemen. A sorból a november 20-i SZTE Gólyabál, illetve az Egyetem Napjának november 21-i rendezvény- és ünnepségsorozata emelkedik ki.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!