Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2009. Január 23.

Újévi fogadás a Szegedi Tudományegyetemen: A tanulás érték

„A tanulás érték” – fogalmazta meg a Szegedi Tudományegyetem mottóját a 2009-es esztendőre Szabó Gábor rektor január 9-én, az universitas hagyományos újévi fogadásán tartott ünnepi beszédében. A professzor az egyetem 2008-as eredményeiről és 2009-es terveiről beszélt a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A gyógyszerészeket is megilleti a doktori cím

A parlament 2008. december 15-i döntésének értelmében a magyar egyetemeken gyógyszerészi diplomát szerzőket, illetve korábban gyógyszerészi oklevelet szerzetteket is megilleti mostantól a doktori cím. Ez a határozat komolyan emelheti a szakmai presztízsét. Az évtizedekig tartó előkészítési folyamatban az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara mindvégig aktív, kezdeményező szerepet játszott.

Új doktori iskola Szegeden

Tizenkilencre bővült a doktori iskolák száma január elsejével a Szegedi Tudományegyetemen, megalakult ugyanis az önálló Informatikai Doktori Iskola. Ez az első olyan PhD-műhely az egyetemen, mely a műszaki tudományterületen működik. Az SZTE-n jelenleg összesen mintegy nyolcszáz doktoranduszhallgató tanul.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Értékes eszközt kapott a gyermekklinika

A cisztás fibrózis kezelését szolgáló eszközt kapott a K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi program keretében a Szegedi Tudományegyetem gyermekgyógyászati klinikája. A 3,3 forint értékű berendezést – melyhez hasonló mindösszesen négy működik az országban – január 9-én vette át Túri Sándor professzor, klinikaigazgató.

MSc-nyílt napot tart a TTIK

A 2009 őszén induló mesterképzéseiről tart nyílt napot az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara január 29-én. Az érdeklődő felvételizők számára a József Attila Tanulmányi és Információs Központ alagsori termeiben nyújtanak tájékoztatást.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Megállíthatatlanok a szegedi női vízilabdások

Négy játéknap után is százszázalékos az Universitas Szeged női vízilabdacsapata az OB I/B-ben. Az egyetemisták mind a nyolc találkozójukat megnyerték, s így utcahosszal vezetik a pontvadászatot a tavaszi fordulók előtt. A szegedi lányok 2008-ban már bezsebelték a B csoport bajnoki címét, most is a legjobb úton járnak efelé.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!