Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2009. július 29.

23 százalékkal több gólya a Szegedi Tudományegyetemen

A 2009-es felvételi eredmények szerint a szegedi egyetem az államilag finanszírozott és a költségtérítéses képzések tekintetében is jelentősen növelni tudta hallgatói létszámát, így a tavalyi évhez képest 1788 fővel többen nyertek felvételt az intézmény valamely szakára.

Pótfelvételit hirdet a Szegedi Tudományegyetem

Nem kell csüggednie annak, aki a július 23-i vonalhúzáskor azzal szembesült: nem jutott be arra a képzésre, amelyet korábban megjelölt! A Szegedi Tudományegyetem számos szakon kínál pótfelvételi lehetőséget azok számára, akik most nem nyertek felvételt egy felsőoktatási intézménybe sem, vagy nem nyújtottak be jelentkezést.

Az SZTE rektora a Magyar Rektori Konferencia élén

Július 1-jétől a Szegedi Tudományegyetem rektora, Szabó Gábor professzor vezeti a magyarországi felsőoktatási intézmények első embereit összefogó Magyar Rektori Konferenciát. Legfontosabb feladatainak a magyar kutatás és innováció fejlesztését, a teljesítmény- és minőségorientált finanszírozási rendszer bevezetését és a magyar felsőoktatás nemzetközi népszerűsítését tartja.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A teljesítmény ünnepe a szegedi egyetemen

Vezetői megbízásokat, kinevezéseket és kitüntetéseket adtak át július 9-én a József Attila Tanulmányi és Információs Központban rendezett ünnepségen.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Tudományos diákköri elismerések az SZTE oktatóinak és hallgatóinak

Az áprilisi sikeres OTDK-szereplés nyomán a Szegedi Tudományegyetem 6 hallgatója nyerte el a Pro Scientia Aranyérmet, 9 oktató pedig Mestertanár Aranyérem kitüntetést vehet majd át novemberben a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében.

Bababarát lett a Tanulmányi és Információs Központ

Bababarát teret adtak át júliusban az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában. Az alagsori szobában – melynek falait mesefigurák és óvodások rajzai díszítik – egy kismamák számára szoptatási célra tervezett hintaszék és a hozzá tartozó lábpihentető zsámoly várja az egyetemista anyukákat és gyereküket.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!