Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2010. Október 31.

Heti Válasz-rangsor: az SZTE ismét az élmezőnyben

A Szegedi Tudományegyetem informatikai, jogi és kommunikációs képzése is kiválóan szerepelt a Heti Válasz és a CEMI (Central European Management Inteligence) által hatodik alkalommal elkészített felsőoktatási rangsorban.

Az SZTE dolgozóit díjazták

Október 23-a, nemzeti ünnepünk alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több oktatója, kutatója munkatársa kapott rangos elismerést.

Tangyógyszertárat avattak a GYTK-n

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán október 14-én adták át az új tangyógyszertárat. A húsz hallgató befogadására alkalmas oktatóegységet a kar korábbi könyvtárából alakították ki. Az ötletet a jogi karon berendezett „minibíróság” adta.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Őszi Állásbörze: kulcs a jövődhöz!

25 cég, több mint 200 állásajánlat, 100 gyakornoki hely, cégelőadások, ingyenes grafológiai elemzés, kreatív sarok és sok egyéb érdekesség várta az SZTE hallgatóit és a friss diplomásokat az október 6-i SZTE Őszi Állásbörzén.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Személyiségi jog a harmadik évezredben

Személyiségi jog, személyhez fűződő jogok a harmadik évezredben címmel a közelmúltban elhunyt Boytha György professzorra emlékezve rendezett rangos tudományos konferenciát az SZTE ÁJTK Polgári Jogi és Polgári Eljárásjogi Tanszéke.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Naprakész biztonsági és vagyonőröket képeznek az SZTE-n

Elmozdulást jelenthet a biztonsági őrökről alkotott hagyományos képtől az a kezdeményezés, mely a szegedi Mérnöki Karon indult októberben. A program szellemében a vagyonőrök mostantól nemcsak „védenek”, hanem az alkalmazó intézmény igényeinek megfelelően speciális tudással is rendelkezni fognak.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Válságban és átalakítás alatt a felnőttképzés

A Művelődés hete – tanulás ünnepe 2010 jegyében Felnőttképzési Kerekasztal Road Show-t szervezett a Magyar Pedagógiai Társaság és az SZTE JGYPK Pedagógusképző Kar Felnőttképzési Intézete a felnőttképzés aktuális kérdéseiről a szakma budapesti és helyi szakértőivel.

Faludy-díjat kapott a mozigépész

Pukánszky Béla oktatási rektorhelyettes Lengyel Zoltánt, az SZTE BTK Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék posztgraduális hallgatóját, egyben óraadó tanárát tüntette ki október 12-én a Faludy-díjjal.

Egyetemisták a Stefániáért

A Jugyu a Tisztább Szegedért kezdeményezés keretein belül az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképzé Kar és a fakultás hallgatói önkormányzata parkgondozási akciót tartott az idén tavasszal örökbefogadott Stefánián.

Még mindig emlékezünk 1956-ra

Október 16-án, a MEFESZ megalakulásának évfordulóján a forradalom hőseire emlékezve koszorúzást tartottak a TIK parkjában található emlékműnél, és az AudMaxban rendezett ünnepi választmányülésen átadták a Hallgatói Mozgalomért Emlékérmeket.
A teljes hír az Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A színházi kulisszák mögé pillanthattunk

A Szegedi Nemzeti Színház a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködésben idén is megszervezte a színházi nyílt napot az egyetem hallgatóinak az SZTE őszi Kulturális Fesztivál keretében.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!