Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2010. január 29.

Új klinikai tömb 12 milliárdból

Aláírták a 12 milliárd forintos támogatási szerződést az új integrált magkórház megépítésére a Strukturális Alapok Programiroda és a Szegedi Tudományegyetem illetékes vezetői. A várhatóan 2012 őszén elkészülő komplex klinikai tömb megépülésével 650 férőhelyesre bővül a jelenleg 385 ágyas betegközpont, ahol többek között a szív- és érrendszeri betegségek ellátásának magas szintű, teljes körű integrációja is megvalósul.

Jubileumi év kezdődött az SZTE-n

A szegedi felsőoktatási integráció 10 éves jubileuma alkalmából tartott újévi fogadást a Szegedi Tudományegyetem. Az integrált universitas 2000. január 1-jén kezdte meg működését, s jelenleg 12 kart fűz egységbe.

Sokan keresték föl az SZTE standját az Educatión

Rendkívül népszerű volt a látogatók körében a Szegedi Tudományegyetem standja az Educatio 2010 elnevezésű nemzetközi oktatási szakkiállításon. A hazai felsőoktatás szereplőinek legfontosabb seregszemléjén a leendő hallgatók még az intézmény vezetőjével is találkozhattak, a kétnapos rendezvényre ugyanis Szabó Gábor rektor is kilátogatott.

Új otthont kap a Mérnöki Kar

Aláírták a Mérnöki Kar új épületének építési szerződését. A közbeszerzési eljárás keretében nyertes KÉSZ Zrt. nyerte el a több mint 900 millió forintos beruházást. A kar valódi, korszerű otthont kap majd a Moszkvai krt. 9. szám alatt.

PhD-doktorokat avattak Szegeden

80 végzett doktoranduszhallgató fogadhatta a gratulációkat a Szegedi Tudományegyetemen abból az alkalomból, hogy megszerezték PhD fokozatukat. A szenátus a TIK kongresszusi termében tartotta ünnepélyes doktoravató ülését.

A számítógépes tesztelést fejlesztik

A Szegedi Tudományegyetem Oktatáselméleti Kutatócsoportjának és a Luxemburgi Egyetem Henri Tudor Kutatóközpontjának munkatársai egy Szegeden rendezett workshop keretén belül hangolták össze kutatási-fejlesztési programjaikat.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!