Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. december 30.

Az SZTE tudományos eredményeit népszerűsítették

A Szegedi Tudományegyetem több mint kétéves, közel 180 millió forintból megvalósult uniós projektje eredményeként kiválósági díjakat alapítottak, fejlesztették a tehetséggondozást, a doktori képzést, illetve előkészítették az Informatikatörténeti Gyűjtemény új helyre költözését.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Piacorientált csúcstechnológiai kutatás-fejlesztés a régióban

Öt nagy területen végeztek kutatás-fejlesztést közel kétmilliárd forint összértékben: befejeződött az SZTE és az MTA SZBK által alapított DEAK Zrt. 2008 óta tartó uniós projektje.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Hét szegedi kutató lett az MTA doktora

2011-ben nyolcvannégyen részesültek hazánk legrangosabb tudományos elismerésében, az MTA doktora címben, közülük hét a szegedi egyetem kutatója.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Hallgatói díjakat adtak át az SZTE-n

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája hagyományos versenyeinek díjátadó ünnepségét az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány különdíjainak átadásával együtt rendezték meg.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Modern csontsebészeti fúrómotor a traumatológiai klinikán

3,5 millió forint értékű csontsebészeti fúrómotort kapott ajándékba a Szegedi Tudományegyetem traumatológiai klinikája, az új eszköz gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a betegellátást.

Egymástól is tanulnak a Bolyai-díjasok

A Bolyai-ösztöndíjasok szegedi klubjának létrehozását egy olyan tanácskozáson jelentették be, melyen a szegedi egyetemen zajló Információs Társadalom projekt jogi alprogramjának szakemberei, valamint az MTA Bolyai-ösztöndíjas szegedi kutatói tartottak előadásokat.

Fellegi Tamás adott elő az Energia Szabadegyetemen

A nemzeti fejlesztési miniszter arról beszélt az SZTE-n, hogy fontosnak tartja az államok úgynevezett energiamixének a megválasztását, ezek egyeztetését, s hogy Magyarországon építeni kell egy új atomerőművet 2030-ig.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Az atomenergiáról tanácskoztak a szegedi egyetemen

Az atomenergia gyógyászati használata, az atomerőművek biztonságos működése, a radioaktív hulladékok kezelése és a fukushimai erőmű-katasztrófa tanulságai is szóba kerültek a december 8-i konferencián.

Lezárult a Vállalkozói Klub első szemesztere

A Szegedi Tudományegyetem Vállalkozói Klub első szemeszterének utolsó estjén Fábián Zsolt ügyvezető a Factory Creative Studio Kft. útját mutatta be egy szűk irodától a nemzetközi színvonalig.

250 apróságot lepett meg az egyetemi Mikulás

Jótékonysági Mikulás-ünnepségnek adott otthont december 2-án az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!