Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. március 31.

Ismét nagy sikert aratott az SZTE Tavaszi Állásbörze

Március 30-án újra az SZTE Tanulmány és Információs Központja adott otthont az SZTE állásbörzéjének. Az SZTE Karrier Iroda áltat szervezett rendezvényen egyszerre tartották meg a szakmai gyakorlati helyeket és a diplomások számára kínált pozíciókat bemutató börzét. Itt adták át az Alma Mater Díjat is.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Könyvtári Éjszaka a középkor szellemét idézve

Szerzetesekkel, lovagokkal, apródokkal, hercegkisasszonyokkal és hóhérokkal találkozhatott minden jámbor lélek, aki március 23-án este ellátogatott a szegedi Egyetemi Könyvtár (EK) középkori Könyvtári Éjszakájára.

Több mint négyszázan a Föld Óráján a TIK-ben

Több mint négyszázan látogattak el március 26-án a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjába, és vettek részt a Föld Órája programjain, csatlakozva ezzel a világ legnagyobb önkéntes, klímavédelmi mozgalmához.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Állami kitüntetés a szegedi egyetem dolgozóinak

Idén március 15-e alkalmából is a Szegedi Tudományegyetem számos dolgozója részesült állami kitüntetésben.

Plenáris ülést tartott az Érdekegyeztető Tanács

Március 17-én plenáris ülést tartott az SZTE Érdekegyeztető Tanácsa. Az ülés egyetlen napirendi pontja a 1025/2011. kormányhatározat alapján az SZTE-re kirótt 1,704 milliárd forintos zárolás végrehajtására vonatkozó intézkedési terv megvitatása volt.

Tehetségeket jutalmaztak az SZTE-n

Március elsején ünnepélyes keretek között díjazták a legkiválóbb egyetemi hallgatókat Tehetséggondozó Ösztöndíjjal az Állam- és Jogtudományi Karon. A Szegedi Tehetséggondozó Tanács döntése alapján sportösztöndíjban huszonnégy, doktorandusz-ösztöndíjban harminckét hallgató részesült.

Tehetségeket halásznak a tömegből

Motiváció, intelligencia és kreativitás – a szakemberek szerint ez a három dolog biztosan kell ahhoz, hogy valamiben tehetségesek legyünk. Mára közhellyé vált, hogy a tömegképzés mennyire megnehezíti a tehetséges hallgatók felismerését és kiválasztását – a szegedi Tehetségpont pontosan ezt a célt szolgálja.

Az SZTE és a SZAB borai

A Szegedi Akadémiai Bizottság elnöke, Dékány Imre professzor kezdeményezésére meghívásos borverseny keretében választották ki a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borait.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Folytatódnak a kerékpárbarát fejlesztések a TIK-ben

A Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központja 2011-től újabb fejlesztéseket tervez a „zöld intézmény” szellemiségének jegyében.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!