Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. április 30.

Újjáéledt az egyetem központi épülete

Véget ért a közel másfél évet felölelő felújítás, április 18-ától kezdve újra élettel teli az SZTE Dugonics téri központi épülete. A ház története legnagyobb rekonstrukcióján esett át, s immár ugyanúgy négy szfinx vigyázza, mint egykor az eredeti, a 19. század második felében épült Főreáltanodát.

Díjátadókkal indult a VIII. Egyetemi Tavasz

Április 14. és május 14. között több száz kulturális, tudományos és sportrendezvényt kínál a hallgatóknak és a szegedieknek az SZTE Kulturális Iroda. Az idei programsorozat azért is különleges, mert ennek keretében emlékezünk a Szegedi Tudományegyetem elődje, a kolozsvári akadémia alapításának 430., illetve a Szegedi Egyetemi Énekkar születésének 85. évfordulójára.

Megállapodást kötött az SZTE és Hódmezővásárhely városa

Az egészségügy, a kultúra és az oktatás területére kiterjedő együttműködési megállapodást írt alá az egyetem felújított központi épületének első hivatalos eseményeként Szabó Gábor rektor és Lázár János polgármester.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Előrébb lépett a nemzetközi rangsorban a szegedi egyetem

Javította pozícióját a Quacquarelli Symonds által készített egyetemi világrangsorban (QS University Ranking) a Szegedi Tudományegyetem: míg az előző két évben az 500-600-as csoportban foglalt helyet, idén a 451-500-as csoportba került az intézmény.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Az SZTE a második legjobb networkegyetem

A Moha felsőoktatási magazin Belépő című kiadványa szerint a Szegedi Tudományegyetem az ország második legjobb networkegyeteme a Budapesti Corvinus Egyetem után, a Műegyetemmel holtversenyben, vagyis a vidéki egyetemek közül a szegedin a legjobbak a nemzetközi ösztöndíj-lehetőségek.

Rómába látogatott az SZTE delegációja

Olaszországba utazott az SZTE rektora, Szabó Gábor és Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes Dékány Imre és Vécsei László akadémikusok társaságában. A látogatás alkalmával együttműködési megállapodást írtak alá a római La Sapienza Egyetemmel.

A Föld Napját ünnepelték a TIK-ben

Kazántúrával, bicikli-szépségversennyel, kicsiknek és nagyoknak szóló programokkal köszöntötték a Föld Napját április 20-án TIK-ben. A rendezvény látogatói megtudhatták, mit tesz az intézmény a környezetvédelméért, a város és az egyetem polgárainak szemléletformálásáért.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Találmányból üzleti koncepció és termék

A kutatási eredmények hasznosításáról rendezett konferenciát a József Attila Tanulmányi és Információs Központban a Tudományos és Technológiai Alapítvány és az SZTE innovációs igazgatósága.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Hallgatók és a szakma jeles képviselői találkoztak az ÁJTK-n

Az SZTE ÁJTK Karrier Iroda szervezésében zajlott le a Partnertalálkozó elnevezésű rendezvény. Ennek keretében a különböző hivatalokból érkezett előadók rövid tájékoztatója után a diákok feltehették kérdéseiket az ügyvédi, közjegyzői, bírói vagy épp a rendőrség berkeiben vállalt állásokkal kapcsolatban.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

GTK-s diákok nyerték az Ecosim szegedi selejtezőjét

Újra az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja adott otthont a nagy sikerű Ecosim Diák Menedzsment Bajnokság regionális selejtezőjének, melyet a három SZTE GTK-s hallgatóból álló Bong Team nyert meg.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!