Copy
SZTE Egyetemi hírlevél

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2014. november

Díszdoktorokat avattak, kitüntetéseket adtak át a Szegedi Tudományegyetem Napján
Egyetem napja ünnepséget tartottak a Szegedi Tudományegyetemen. Ez alkalomból az SZTE Szenátusa ünnepi ülésén díszdoktori és egyetemi kitüntető címeket, díjakat adtak át.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Hazai és nemzetközi rangsorokban is remekel az SZTE
A külföldi diákok elégedettsége alapján nemzetközi viszonylatban „Kiemelkedő” minősítést kapott a szegedi universitas, mely a HVG Diploma 2015 című felsőoktatási mellékletében a harmadik helyet szerezte meg a magyarországi egyetemek versenyében, vidéken pedig első lett.

A tudományünnep szegedi nyitánya
Az V. Dél-alföldi Innovációs Díj pályázat ünnepélyes eredményhirdetését is megtartották a SZAB-székházban, ahol „Messze látó tudomány” címmel tartotta meg a Magyar Tudomány Ünnepe szegedi nyitó plenáris ülését az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Megkezdte működését az újszegedi termálkör
Az újszegedi geotermikus kaszkádrendszer átadásával a Szegedi Tudományegyetem öt épülete állhat át gázalapúról környezetkímélő energiával történő fűtésre.

Szent-Györgyi Albert hármas ünnepe az SZTE-n
Huszonegyedik alkalommal került sor a Szegedi Tudományegyetem egészségügyi karainak immár hagyományos ünnepi rendezvényére, a Szent-Györgyi Napok programsorozatára.

Az uniós Horizon 2020 programról tájékoztattak az SZTE-n
Szakemberek tájékoztatták a Szegedi Tudományegyetem polgárait az EU-s finanszírozású Horizon 2020 keretprogram pályázati lehetőségeiről az SZTE Rektori Hivatal dísztermében.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Egyetemek közti megállapodás született a lézerfizikusi képzés segítéséről
A Szegedi Tudományegyetem két másik hazai felsőoktatási intézménnyel megalapította a Lézerek és Alkalmazásai Oktatási Klasztert, melynek a fő célja a nemzetközi szintű lézerfizikai oktatás segítése.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Gyakornoki együttműködést kötött az egyetem és a rendőrség
Együttműködési megállapodást írt alá Szabó Gábor, az SZTE rektora és Lukács János, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője. A szegedi universitas és a rendőrség már korábban is több területen dolgozott együtt.

Kéthetes üzemszünettel takarékoskodik az SZTE
A Szegedi Tudományegyetem takarékoskodik, ezért 2014. december 24-től 2015. január 4-ig épületei nagy részét bezárja, működésüket szünetelteti. A téli üzemszünet idén sem érinti azokat az épületeket, amelyekben egészségügyi vagy közoktatási egységek működnek. Az egyetemi élet 2015. január 5-én, hétfőn indul újra.

A szegedi Radnóti-gimnázium csapata nyerte a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt
Közel száz tehetséges középiskolás vett részt a Szegedi Tudományegyetemen Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyén. A vetélkedő aranyérmese a szegedi Radnóti-gimi RMG 3.0 csapata lett.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Több ezer középiskolás látogatott el az SZTE nyílt napjára
Az SZTE oktatási rektorhelyettese, Karsai Krisztina köszöntőjével kezdődött meg az unversitas központi nyílt napja a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A középiskolásoknak az SZTE karait és képzéseit bemutató előadások, a fakultások kiállításai és akciói, központi tájékoztatók adtak iránytűt továbbtanuláshoz.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2014

Copyright © 2014 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp