Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011.július 29.

Csaknem 8000 gólya első körben

A Szegedi Tudományegyetemre 7841 elsőéves hallgató nyert felvételt júliusban, ám ez a szám még növekedhet, hiszen augusztus 9-éig adott a lehetőség a pótfelvételi jelentkezésre!

Pótfelvételit hirdet a Szegedi Tudományegyetem

Nem kell csüggednie annak, aki a július 21-i vonalhúzáskor azzal szembesült: nem jutott be arra a képzésre, amelyet korábban megjelölt, hiszen számos szakon lehet pótfelvételit tenni Szegeden is.

„Lendületes” kutatásba kezdhet Martinek Tamás

Az MTA által támogatott 16 fiatal tehetséges kutató közé bekerült Martinek Tamás, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerkémiai Intézetének egyetemi docense is.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Jókai Anna írónő gratulált a szegedi tehetségeknek

Immár a hagyományt követve az SZTE TTIK diplomaosztójával egybekötve került sor az SZTE Tehetségpont részeként működő, tízéves fennállását ünneplő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségére.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Kinevezéseket és elismeréseket adtak át az SZTE-n

Vezetői (köztük dékáni) megbízásokat, kinevezéseket, habilitációs okleveleket, kitüntető címeket és elismeréseket nyújtott át Rácz Béla, a szegedi egyetem általános rektorhelyettese.

Erasmus Mundus-mesterszak indul Szegeden

A Szegedi Tudományegyetem a Choreomundus – International Master in Dance Knowledge, Practice and Heritage című programjával sikeresen szerepelt az Európai Unió egyik zászlóshajó közösségi programjában.

Szeptember 3-án lesz a tanévnyitó

A 2011/2012-es tanév tanévnyitó ünnepségét szeptember 3-án (szombaton) 10 órai kezdettel tartja meg a Szegedi Tudományegyetem.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!