SZTE magazin

Fókusz

2013. szeptember 02.

Túlléptük, amit az evolúció során megtanultunk a természetről

A Szegedi Tudományegyetem rektora a Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban létrehozott Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium avatásán arról beszélt, miként lehetne közelebb hozni a természettudományokat a mai fiatalokhoz.

2013. szeptember 02.

Külön képzési rendszert a kiemelkedő képességűeknek!

Élmény és siker kell a talentum fejlődéséhez. A Szegedi Tudományegyetem gyakorló gimnáziumában berendezett új laboratóriumot avató ünnepségen az iskola egykori diákja, a fizikus Bor Zsolt akadémikus tartott előadást a tehetség természetrajzáról.

Pálinkás József MTA-elnök a természettudományok előtt álló kihívásokról

A fiatalok érdeklődésének ösztönzése mellett kiemelt jelentőségű, hogy tisztességesebben megfizessék a tanárokat, adott esetben akár különbséget is téve a természettudományos tárgyakat oktatók javára – vallja Pálinkás József. A Magyar Tudományos Akadémia elnökével az SZTE Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium avatóján beszélgettünk.

Letöltés

SZEM_boritoSZEM_angol