SZTE magazin

Kultúra

2013. szeptember 02.

Mémekkel mindenki találkozik!

Hogyan lesz egy grizzlimedvéből világsztár vagy egy hagymát pörgető kislányból YouTube szenzáció? Nap, mint nap találkozunk mémekkel: hétköznapi beszédünkben felbukkan egy-egy idézet Szalacsi bácsitól, a televízióban pedig furcsán táncoló „hírességet” mutatnak. De vajon hogyan támadnak az elmevírusok?

2013. szeptember 02.

90 éve jelent meg az első szegedi egyetemi újság, a következő szemeszterben lesz 60 éve, hogy napvilágot látott a Szegedi Egyetem. Az évfordulós leltárkészítést azzal indítottuk, hogy fölvillantottuk: Szent-Györgyi Albert miként kötődött a diáksajtóhoz, majd az első egyetemi lapot tettük nagyító alá, előző számunkban a kultúraközvetítő kezdeményezésekre irányítottuk a reflektorfényt. Most művelődéstörténeti adalékokkal szolgálunk.

Letöltés

SZEM_boritoSZEM_angol