2024. április 18., csütörtök

Sajtómegjelenések

2018. december 07.

Heidelbergbe utazhatnak a Szegedi Tudományegyetem hetedik alkalommal megrendezett Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny győztesei. A 2018. december 7-i döntőt a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Völgységi Favoritok csapata nyerte. Az 50 csapat tagjai és pedagógus kísérőik bekukkanthattak a szegedi egyetem laboratóriumaiba és részt vehettek a Nobel-díjas Kurt Wüthrich előadásán is.

2018. december 04.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyre 2018. december 6-án, csütörtökön, 11 óra 30 percre.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület (Szeged, Dugonics tér 13.)
2018. november 27.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Nyílt Napjára 2018. november 29-én, csütörtökön 8 órára.
2018. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján. Szeptember 28-án, pénteken délutántól késő éjszakáig az óvódásoktól a felnőttekig minden korosztály talál érdekes programot. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor nem látogatható helyek nyílnak meg a látogatók előtt.

2018. június 11.

Hetedik alkalommal rendezi meg magyarországi és határon túli középiskolások számára a Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A kémia, biológia és fizika tantárgyból, valamint Szent-Györgyi munkásságáról és életéről szóló rangos tanulmányi vetélkedővel az egyetem egykori rektora előtt tiszteleg, ugyanakkor a tehetséggondozásra is hangsúlyt fektet. A verseny európai uniós támogatásból valósul meg.

2018. április 12.

A Szegedi Tudományegyetem immár hetedik alkalommal rendezi meg a Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyt. A vetélkedő-sorozat témája: Magyarország barlangjai, különös tekintettel az SZTE egykori nemzetközi hírű tudósa, Jakucs László által felfedezett Béke-barlangra.

2018. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt szülői értekezlettel egybekötött nyílt napjára 2018. február 3-án 9:00 órától. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület (Szeged, Dugonics tér 13.)

2017. december 13.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar tisztelettel meghívja Önt az „SZTE TTIK Kutatóiskolája" program eredményhirdetésére 2017. december 15-én, 10 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai épület, Bolyai tanterem (6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. II. emelet)

2017. december 06.

A Szegedi Tudományegyetem hatodik alkalommal rendezi meg a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A vetélkedő megnyitóját 2017. december 7-én, csütörtökön 14 órakor rendezik meg a Novotel Hotelben. A megnyitó, csak úgy, mint a péntek délutáni, 16 órakor kezdődő eredményhirdetés és díjátadó, sajtónyilvános esemény.

2017. december 05.

Hatodik alkalommal rendezi meg középiskolások számára a Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A kémia, biológia és fizika tantárgyból, valamint Szent-Györgyi munkásságáról és életéről szóló rangos tanulmányi vetélkedővel az egyetem egykori rektora előtt tiszteleg, ugyanakkor a tehetséggondozásra is hangsúlyt fektet. A verseny európai uniós támogatásból valósul meg. A fő támogatóknak – Szegedi Megyei Jogú Város Önkormányzatának és a Cambridge-Szeged Societynek – köszönhetően az idei fődíj: a három győztes diák és felkészítő tanára Szeged testvérvárosába utazik tanulmányútra.

2017. november 27.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Nyílt Napjára 2017. november 30-án 8:00 órától. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.)

2017. augusztus 14.

SAJTÓKÖZLEMÉNY - TÖBB MINT 6500 ÚJ HALLGATÓ A SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEMEN

Első körben több mint 6500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2017 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen. Jelentősen nőtt az informatikai, mérnöki és művészeti területre felvettek, valamint a távoktatásban résztvevők száma. A korábbi évekhez hasonlóan emelkedik a Szegeden tanuló külföldiek aránya. A gólyák beilleszkedését beiratkozási hét és az SZTE Felvettek (www.u-szeged.hu/felvettek) honlapja is segíti.

2017. július 17.
2017. július 10.

Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő négyéves programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem.

2017. május 17.

Jubileumi programokkal emlékezik a Szegedi Tudományegyetem arra, hogy egykori rektora nyolcvan éve, 1937. december 10-én vehette át az orvosi és fiziológiai Nobel-díjat a biológiai égés folyamatával kapcsolatos felfedezéseiért, különös tekintettel a C-vitamin és a fumársav katalízis szerepére. Az egyetemen a megemlékezések mellett kiállításokkal, tudományos, kulturális és sporteseményekkel, tanulmányi versennyel idézi meg a tudós alakját.

2017. április 05.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az SZTE VI. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre, az ahhoz kapcsolódó sajtónyilvános programokra 2017.április 7-én, pénteken 16-19.30 óra között, valamint2017. április 8-án, szombaton 13.40-15.00 óra között. Helyszín:az SZTE TTIK, Földrajzi, Földtudományi Intézetének tanszékei (Szeged, Egyetem u. 2.)