Egyetemi faliújság

Hírek, felhívások

2022. február 21.

A lakások bemutatása 2022. március 3. napján 9.00 - 11.00 óra között történik.

2020. október 01.

Van néhány szabad perced egy kis infó-frissítésre? Pörgesd át az UniSport legújabb számát!

2020. szeptember 21.

A sok új infó és változás közepette egy dolog biztos: az UniSport – életmód, egészség és egyetemi sportinfói. Pörgesd át a legújabb számot!

2020. augusztus 10.

Rendhagyó különkiadásban számol be az UniSport az augusztus 12-14. között megrendezett digitális 2020 FISU World Forum részleteiről, mely eseményre eddig 6 kontinensről, 93 országból regisztráltak!

2020. június 16.

Szeptember 10-ig várják az egyetem nappali tagozatos hallgatóinak műveit az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodájának drámapályázatára.

2020. június 16.

Eljött a kikapcsolódás ideje, lazulj és töltődj -> pörgesd át az UniSport legújabb számát!

2020. május 28.

Számos enyhítéssel, de odafigyeléssel indult újra a sportélet, az UniSport legújabb számából megtudhatod, mik a változások?

2020. május 14.

Lazulj kicsit és pörgesd végig az UniSport legújabb számát!

2020. április 30.

Összefoglalta a sportprogramot kínáló egyetemek online sportkínálatát a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség! #Kattanj_rá a linkekre és válogass kedvedre a számtalan mozgásformát bemutató videós anyagból! Külön ajánljuk a Sportos összefogásra buzdít a Szegedi Tudományegyetem című cikket!

2020. április 17.

Interjút készített egyetemünk egyik sport-büszkeségével: Gardi Dominikával az UniSport! A „Száguldás nyolc keréken – Interjú Gardi Dominika gyorsasági görkorcsolyázóval” cikket itt olvashatod a többi érdekességgel együtt.

2020. április 02.

Itt a lehetőség, hogy a szemizmaidat is átmozgasd a #StayHome #StayActive idején!

2020. március 20.

13. alkalommal szállítjuk számodra a legfrissebb híreket az egyetemi sportélet, egészség, életmód témakörökben!

2020. március 05.

12. alkalommal böngészheted az UniSport híreit!

Fókuszban a magyar női vízilabda-válogatott, akik az olimpiai kvalifikációért küzdenek meg Triesztben, de #Képbe_hozunk a lezajlott ergométer és a most kezdődő röplabda MEFOBOK eredményeivel, sőt a DEAC hokicsapatának Erste-liga rájátszásában nyújtott izgalmas küzdelmeit is összefoglaltuk.

2020. február 24.

Elindult az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram tavaszi ciklusának második körös jelentkezése, ahol a hallgatók a fennmaradó mentorhelyekre jelentkezhetnek 2020. március 2-ig.

2020. február 21.

Hulladékmentesítési pályázatot írt ki a kormány egyetemistáknak – jelentette be Boros Anita, az Innovációs és Technológiai Minisztérium építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára. A pályaműveket március 30-ig várják.

2020. február 19.

Megjelent a 11. UniSport hírmagazin, amelyből sport, egészség, életmód témában frissítheted az infóidat!

2020. február 06.

10. alkalommal jelent meg az UniSport hírmagazin, melyből nettó 20 perc alatt minden felsőoktatásbeli sportinfót begyűjthetsz!

2020. január 24.

Ha kattogtál már rajta, milyen lenne egy fenntartható egyetem és hogy az egyetemi sport miként tudna ehhez hozzájárulni, ha érdekel a hazai sípályák kínálata, netán azt is tudni szeretnéd, miben tér el egy edzőtermi órától a korizás, mindenképpen olvass bele a kiadványba! Hallottál a III. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékok eredményeiről? Ha esetleg nem, összefoglaló cikkünkkel pikkpakk #Képbe_hozunk.

2020. január 10.

Évindító UniSport kiadványunkban büszkén adunk számot arról, hogy 2019 decemberében a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség a Magyar Örökség részévé vált.

2019. december 11.

Az év utolsó UniSport hírmagazinjából az elmúlt hetek legkimagaslóbb felsőoktatási sporthíreit böngészhetitek végig, de nem maradnak el az egészség és fitt tippek sem.

2019. november 27.

Megjelent az UniSport hírmagazin 6. száma, amiből nem egész fél óra alatt megtudhatsz minden fontosat az elmúlt két hét, felsőoktatásban zajlott sporteseményeiről! Például, hogy kinek a teljesítményét díjazta a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség az éves díjátadó gáláján, hogy mennyire menő volt a Győrben megrendezett World Robot Olympiad Világdöntő, megbizonyosodhatsz róla, hogy Kapás Bogi tényleg elképesztően #jó_arc, de olvashatsz a flow-ról, a spinningről, az energia egyensúlyról, sőt az évszakok szerinti táplálkozásról is.

2019. november 11.

Az 5. UniSport hírmagazinból mindössze 26 perc alatt tájékozódhattok a legaktuálisabb felsőoktatásban zajló sport témákról, de azért jutott felület az egészség és életmód cikkeknek is.

2019. október 26.

Eljött az idő, hogy belelapozzatok a 4. UniSport hírmagazinba! A legújabb számból informálódhattok az őszi városi bringázás praktikáiról, megtudhatjátok, hogyan mérhető a test folyadék igénye, tippeket kaphattok a tudatos étkezéshez és beleshettek a cheerleading világába is. Mindezeken felül egy kattintással elérhetitek a legfrissebb felsőoktatási versenysport infókat: megkezdődött a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, javában dübörög a röplabda szezon, és összefoglaltuk a női vízilabda bajnokság eddigi eredményeit is.

2019. április 09.

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat XXXVIII. alkalommal rendezi meg a hagyományos Nevezéses Horgászversenyét május 5-én. Az eddigiekhez hasonlóan idén is oktatói, dolgozói és hallgatói kategóriákban lehet jelentkezni a rendezvényre, április 25-ig.

2017. május 31.

Az SZTE Sportközpont és a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület nyárindító kerékpár és vízitúrát szervez egyetemi dolgozóknak 2017. június 24-én, szombaton.

2015. május 08.

1) SPORTTUDOMÁNY A MINDENNAPOS TESTNEVELÉS SZOLGÁLATÁBAN (30 óra)

2) INDOOR-OUTDOOR MOZGÁSPROGRAMOK ELMÉLETE ÉS GYAKORLATA (30 óra)

3) SPORT- ÉS EGÉSZSÉGTURIZMUS, WELLNESS (30 óra)