Hermann_kolesz_a_kodben

Kollégium és albérlet - szállások Szegeden egyetemistáknak

Nyüzsgő kollégiumi életre vágysz, vagy inkább szobát bérelnél? Szegeden egyaránt választhatsz kedvező áru albérletek vagy jól felszerelt, megfizethető kollégiumi elhelyezés között. A szegedi albérleti árak feleannyiba kerülnek, mint a fővárosban.


  • sokszínűség a karközi kollégiumokban
  • a kari kollégiumok előnyei a tanulásban
  • szegedi szakkollégiumok: a tehetséggondozás színterei
  • olcsó, mégis egyéni igényekhez igazodó albérletek


kollegium

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói kollégiumi elhelyezést is kérhetnek. Az épületek egy része a nyüzsgő belvárosban helyezkedik el, de vannak kollégiumaink az újszegedi zöldövezetben is. A szegedi egyetem öt karközi kollégiumában – Eötvös Loránd Kollégium, Herman Ottó Kollégium, Károlyi Mihály Kollégium, Móra Ferenc Kollégium, Öthalmi Diáklakások – a különböző karok, és a legkülönbözőbb tudományterületek hallgatói lakhatnak együtt.





 

Az SZTE hat kari kollégiuma – ÁOK Apáthy István Kollégium, ÁOK id. Jancsó Miklós Kollégium, ETSZK Béke Utcai Kollégium, ETSZK Madzsar József Kollégium, GYTK Semmelweis Ignác Kollégium, JGYPK Teleki Blanka Kollégium, MGK Kollégium, MK Kollégium – számos előnnyel jár: a hallgatók ugyan arra a karra, szakra járnak, ugyan azt tanulják. Ezekben a kollégiumokban a felsőévesek jó tanácsai, a csoporttársak jegyzetei mind segítik a tanulmányokat. A kollégiumok nemcsak szálláshelyet, hanem szellemi közösséget is jelentenek. A kulturális és társasági életet egyedi programok színesítik.


vizsgaidoszakallo

Nem csupán négy falat, hanem a tehetséggondozás színtereit is jelentik a szegedi szakkollégiumok. A Szegedi Társadalomtudományi Szakkollégium, az Eötvös Loránd Kollégium, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Szakkollégiuma, a Móra Ferenc Szakkollégium, az SZTE GYTK Kabay János Szakkollégium, az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégium, valamint az SZTE ZMK Kortárszenei és Előadóművészeti Szakkollégium vonzereje az egyetemi oktatást kiegészítő kurzusokban, a bőséges szakmai, kulturális és sportrendezvényekben rejlik.

 

 

A kollégiumi térítési díj mind a karközi, mind a kari kollégiumokban az államilag támogatott hallgatók esetében 10 ezer forint körüli, a költségtérítéses diákok esetében 10-16 ezer forint között van. Ez igen kedvező a fővárosi kollégiumokhoz képest, ahol akár 25 ezer forintot is fizethet egy költségtérítéses egyetemista.

 

Aki nem vágyik kollégiumba, az a szegedi albérletek közül válogathat. A kiadó szobák választéka rendkívül nagy, a város gyakorlatilag bármely részében található megfelelő albérlet. A keresésben az online egyetemi albérletkereső, az egyetemi albérletközvetítő Facebook-os oldala, vagy a Déli Apró hirdetőújság segíthet. Kiadó szobákat már 20 ezer forint + rezsi áron találhatunk, míg a 1,5-2 szobás albérletek 45 ezer forintnál kezdődnek. Ez a budapesti albérlet árakkal összehasonlítva – ahol, egy 1,5 szobás lakásért 100 ezer forintot is elkérnek – remek ajánlat.

 

Kövesd az SZTE-t a Facebookon, az Instragramon és a YouTube-on!



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Kovacs_Tamas_felveteliKovács Tamás - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért szeretek a Szegedi Tudományegyetemre járni, mert nagyon sok jó program van az egyetemisták számára, sok lehetőség adódik a kikapcsolódásra a kari épületek környékén is. Emellett nagyon jó a közösség is, mindenki segítőkész, barátságos. Igaz ez az oktatókra is, akik nagyon érdekes és színvonalas órákat tartanak.





Linka_KrisztinaLinka Krisztina - TTIK, földrajz

Hogy miért pont Szegedet választottam? Tudom, hogy a Szegedi Tudományegyetem elég jó hírű nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is. Emellett nagyon sok ismerősöm ezt az egyetemet választotta, és szerettem volna a közelükben maradni. Földrajzszakosként fontosak voltak számomra a város természeti kincsei: a Tisza és a határtalan Alföld. A szülővárosomban, Baján szintén van egy folyó, számomra nagyon fontos, hogy a város víz mellett legyen. A szakomon természettudományokat és társadalomtudományokat tanulok, mindkettőt szeretem, de majd a természettudományok irányába szeretnék specializálódni.



További hallgatói vélemények >>>