A világ egyetemeinek top 2 százalékában az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem idén is bekerült a világ legjobb egyetemei közé. A QS tudományterületi listáin a legjobb eredményt a bölcsészettudományokon belül a nyelvészeti ágban érte el, de hagyományosan az orvosképzés területén is kiemelkedően szerepel. A sikerről Dr. habil Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettest kérdezték az M1 Ma Reggel műsorában


Kiválóan szerepelt az SZTE a QS összegyetemi és tudományterületi rangsoraiban is. Ahogyan arról már hírt adtunk, a QS világrangsorán a Szegedi Tudományegyetem – javítva korábbi eredményén – a 470. helyezést érte el.


– 2014-ben még csak a legjobb 650 egyetem közé fért be a Szegedi Tudományegyetem, de évről évre egyre jobb helyezést értünk el. Jelentős előny a Szegedi Tudományegyetemnek a rangsorokban való jó szereplés, mind a hallgató toborzás, mind a tudományos együttműködések területén – fogalmazott az M1 műsorában Dr. habil Zakar Péter. Az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese arról is beszélt, hogy a jó eredmények hátterében több tényező áll. Ezek közül is kiemelkedő egyrészt az, hogy az európai egyetemek között a Szegedi Tudományegyetem oktatóinak a legjobb a külföldi aktivitása, másrészt az, hogy a magyarországi egyetemek közül az SZTE nyerte el a legtöbb uniós támogatást. A több mint 48 milliárd forint uniós forrásból és a kormány további támogatásából elindult fejlesztések tovább javíthatják az intézmény rangsorokban elért helyezéseit.


A teljes beszélgetés itt megtekinthető.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Fulep_GaborFülep Gábor - ÁOK, általános orvos

Több oka van annak, hogy a Szegedi Tudományegyetemre járok orvosi karra. Az egyik legfontosabb, hogy mindig nagyon jókat hallottam az itteni képzésről, a másik az, hogy Budapestre nem szerettem volna menni, mert már volt tapasztalatom a fővárosi életformáról. Szeged egy vidéki nagyváros, ahol kedvesebbek az emberek, összetartóbb a diákság, ez a tapasztalatom. Mindig is a kémia és biológia állt hozzám közel, ezért nem volt kérdéses számomra a továbbtanulás. A gyakorlati lehetőségeket külön kiemelném az SZTE Általános Orvostudományi Karán, mindenkinek csak ajánlani tudom!


Balogh_RamonaBalogh Ramóna - TKK, magyar-, média-, mozgókép-, és kommunikációtanár

Ezzel a képzéssel a későbbiek során nagyobb esélyem van a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre, és szerintem a kommunikáció bármely munkaterületen kifizetődő. Azért ezt a szakot választottam, mert kisgyermekkorom óta szerelmese vagyok a magyar nyelvnek, a magyar irodalomnak, és ehhez a kommunikáció mint olyan, elválaszthatatlan dolog.



További hallgatói vélemények >>>