Szent-Györgyi Albert szobrának koszorúzási ünnepsége
Időpont:2018. szeptember 17.11:45 - 12:45
Helyszín:SZTE központi épület (Rektori Hivatal) Szeged, Dugonics tér 13., a bejárat előtt
Idén 90 éve, hogy az akkor 35 éves Szent-Györgyi Albert először látogatott Szegedre: Klebelsberg Kunóval kettesben megnézték az egyetemi építkezéseket. Az 1928. szeptember 26-i Délmagyarország is hírül adta, hogy „… dr. Szent-Györgyi Albert groeningeni (Hollandia) egyetemi magántanárt a szegedi Ferenc József Tudományegyetemen üresedésben lévő orvosi vegytani tanszékre egyetemi nyilvános rendes tanárrá” kinevezték… 125 évvel ezelőtt, 1893. szeptember 16-án született Szent-Györgyi Albert. Az évforduló alkalmából rendezett, a szegedi egyetem Nobel-díjas rektora szobránál 2018. szeptember 17-én, hétfőn 11 óra 45 perckor kezdődő koszorúzási ünnepségen Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora mond köszöntőt. A megemlékezésen a Szegedi Tudományegyetem vezetői, szenátusának és professzori karának tagjai is részt vesznek.