Torvenyszek

Meghívó a bírósági életpályát bemutató nyílt napra

2024. március 21.

Az Egri Törvényszék szakmai nyílt napot szervez 2024. április 12-én 10:30 órától a jogi egyetemek 3., 4. és 5. évfolyamos hallgatói részére.

Ennek keretében lehetőséget nyújtanak arra, hogy a joghallgatók bepillantást nyerjenek az igazságszolgáltatás mindennapjaiba. A helyszín az Egri Törvényszék, ahol az érdeklődőket egy séta keretében körbevezetik, megtekinthetők lesznek a bíróság tárgyalótermei, az esküdtszéki terem, a könyvtár, illetve a dolgozószobák.
A fentieken túl a résztvevők tájékoztatást kapnak a bírói életpályáról, a bíróvá válás folyamatáról, a fogalmazói versenyvizsgáról, a fogalmazói és a titkári munkáról.
A bíróságon teljesíthető az abszolutórium feltételeként előírt szakmai gyakorlat is.
A fogalmazói tanulókörben való részvétel hatékony segítséget nyújt a szakvizsgára történő felkészüléshez. A fogalmazók széleskörű ismeretekre tehetnek szert, hiszen valamennyi ügyszakban dolgozhatnak, a bíróság oktatást biztosít.

A részvétel regisztrációhoz kötött.
A részvételi szándékot 2024. április 5-én 12:00 óráig kell jelezni az elnok_egritvsz@birosag.hu email címen.