2024. április 19., péntek English version
2009. Májusi rendezvények
Álom és Valóság - Bubla Éva kiállításának megnyitója
Címkék: EseményEgyetemi TavaszKulturális IrodaTIKJGYPK

Megnyitja: Dr. Máté Zsuzsanna főiskolai tanár, esztéta (SZTE JGYPK Felnőttképzési Intézet)

Bubla Éva a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának amerikanisztika szakos végzős hallgatója. Gyermekkora óta érdeklődik a művészetek iránt, s kisebb-nagyobb kitérők után az SZTE JGYPK rajz szakán végezve ismerkedett meg a festészet mélységeivel. Mesterei Lázár Pál, Nagy Gábor és Gál Lehel voltak.

Képein a körülöttünk lévő világ éppúgy megtalálható, mint saját képzelt világa. A kiállítás e kettősség köré épül: álomszerű valóságba s valószerű álmokba, látomásokba nyerhetünk betekintést.

„Festményeimen a látott világból indulok ki, de ecsetemmel a tárgyak s élőlények lényegét, legbelsőbb minőségét kívánom megörökíteni. Azt, ami nem látható, de érezhető, átélhető. A fényt a homályban. Az álmot a valóságban.”
Megtekinthető május 9-ig, hétköznap 08.00-20.00, szombaton 09.00-16.00 óráig.

SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kiállítási Tér, Ady tér 10.
Május 4. Hétfő 18.00

Egyetemi Tavasz programfüzet