2024. április 20., szombat English version

- Beethoven: D-dúr szonáta Op. 12 No. 1
- a-moll szonáta Op. 23
- A-dúr (Kreutzer) szonáta Op. 47
BARNÁCZ ISTVÁN jelenleg Írországban él, az RTÉ National Symphony Orchestra és az RTÉ Concert Orchestra munkatársa. Felvételt nyert a Royal Irish Academy of Music professzora, Fionnuala Hunt mesterosztályába, aki a BBC Symphony Orchestra koncertmestere.
FARAGÓ MÁRK a The Vendome Prize nemzetközi zongoraverseny győztese Salzburgban, 2001-2002-ben a bécsi Herbert von Karajan Centrum ösztöndíjasa volt. 2000-ben szólóestet adott a Karinthischer Sommer zenei fesztiválon, a salzburgi Mozarteum-ban, valamint a párizsi Salle Cortot-ban. 2002-ben a Linzi Bruckner Zenekar és a Bécsi Szimfonikus Zenekar szólistájaként lépett fel. 2004-ben szólóesttel debütált a bécsi Musikverein-ben, majd 2005-ben kamarazenei koncerteket adott a bonni Beethoven-házban és a Luxemburgi Filharmóniában.
November 12. Csütörtök
19:00 A Budapest Saxophon Quartet koncertje
- Vivaldi: F-dúr concerto
- Marcello: a-moll oboaverseny
- Anonymus: Középkori táncok
- Szünet -
- Király László: Virágok
- Mike Curtis: Ivanna Donka Dumase
- Tűzkő Csaba: Moldvai csárdás
- Mike Curtis: Kopanitsa
- Kovács Béla: Sholem alekhem, Rov Feidman!
A Budapest Saxophone Quartet 1995-ben alakult, eddig több mint 12 országban koncerteztek, 6 önálló lemezt készítettek. 2000-ben elnyerték a világ vezető szaxofongyárának, a Párizsi Selmer cég kizárólagos reklámszerződését. A quartet tagjai 2004-ben szereztek diplomát a Párizsi Zeneakadémia doktori képzésén.
November 13. Péntek
19:00 PERÉNYI MIKLÓS (cselló) és SZOKOLAY BALÁZS (zongora) koncertje
- Sztravinszkij: Olasz szvit
- Grieg: a-moll szonáta Op. 36
- Szünet -
- Dvorak: Waldesruhe Op. 68 Nr. 5 (Erdő csendje)
- Dvorak: A-dúr polonéz Op. posth. B 94
- Dvorak: g-moll rondó Op. 94
- Martinu: Variációk egy Rossini témára H 290
- Martinu: Variációk egy szlovák témára H 378
PERÉNYI MIKLÓS 1948-ban született Budapesten, állandó sztárja a világ legfontosabb zenei központjainak, fesztiváljainak. 1980 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora. Legfontosabb elismerései: Kossuth-díj (1980, 2007), Bartók-Pásztory-díj (1987), Chevalier de l´ordre des arts et des letters (francia kitüntetés, 2002), Prima primissima díj (2007). SZOKOLAY BALÁZS 1961-ben született Budapesten. 14 nemzetközi zongora- és kamarazenei verseny győztese. 1987 óta tanít a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia zongora tanszakán. A 2006-os év tavaszi szemeszterében a New Jersey Montclair State University (USA) meghívott zongoraprofesszora. 2001-ben Liszt-díjjal tüntették ki. A Szegedi Kamarazenei Fesztiválra jegyek kaphatók a helyszínen, elővételben:SZTE Kulturális Iroda (Honvéd tér 6.), Színház Jegyiroda (Stefánia 6.), Filharmónia (Klauzál tér 7.), Fesztivál Jegyiroda (Tisza L. krt. 56.).
Belépőjegy a koncertekre 1.500 Ft, SZTE diákigazolvánnyal 900 Ft