Előadónkról

Dr. Gyimóthy Tibor tanszékvezető egyetemi docens
SZTE TTK Informatikai Tanszékcsoport Szoftverfejlesztés Tanszék

Dr. Gyimóthy Tibor a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar <Szoftverfejlesztés Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense.
1953-ban született, nős, négy gyermek édesapja. A József Attila Tudományegyetemen végzett 1981-ben programtervező matematikusként, öt évvel később doktorált. 1975 és 1996 között a Magyar Tudományos Akadémia Automataelméleti Kutatócsoportjának, majd a Mesterséges Intelligencia Kutatócsoportjának munkatársa. 2003-tól az SZTE Informatikai Tanszékcsoport tanszékvezető egyetemi docense.
Kutatási területe a fordítóprogramok optimalizálása, program analízis, szoftverkarbantartás, a beágyazott/mobil rendszerek és a gépi tanulás. Eredményeiről két könyvfejezetben, 41 referált folyóiratcikkben és 72 konferenciacikkben számolt be. Több mint 40 alkalommal volt nemzetközi tudományos konferencia prorambizottsági tagja 6 alkalommal pedig konferencia (társ)elnöke. Munkáját 1997-ben a Neumann János Számítástudományi Társaság Kalmár László-díjjal jutalmazta, 1998-2002 között Széchenyi István ösztöndíjat kapott. 1996 és 1997 között az IEEE Computer Society European Activity Committee társelnöke, 2000 és 2002 között IEEE Computer Society Central and Eastern European Initiatives Committee elnöke volt.