Előadónkról

Prof. Dr. Garai László nyugalmazott egyetemi tanár
SZTE GTK Üzleti Tudományok Intézete Gazdaságpszichológiai Szakcsoport

Prof. Dr. Garai László a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Üzleti Tudományok Intézete Gazdaságpszichológiai Szakcsoport nyugalmazott egyetemi tanára.

1935-ben született Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végzett 1959-ben pszichológia és filozófia szakon. 1968-ban kandidált (ő volt az első Magyarországon, aki a pszichológián belül szociálpszichológiából), 1988-ban MTA-doktori címet szerzett. 1964 és 1971 között a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Intézetének tudományos munkatársa, 1970-től 2001-ig az akadémia Pszichológiai Intézetének tudományos tanácsadója. A Szegedi Tudományegyetemen 1994 óta tanít gazdaságpszichológiát, 1998 óta egyetemi tanár. 1997-ben megalapítja az egyetem Gazdaságpszichológiai Tanszékét, melyet három évig vezet. Oktatott többek között a Moszkvai Állami Lomonoszov Egyetemen és a Kaliforniai Állami Egyetemen, 1981-től 1984-ig a Nizzai Egyetem tanára, majd több alkalommal visszahívott vendégtanára.

Kutatási területe a szociális identitás (az emberi pszichikumnak erről a közvetítőjéről 1995-ben 13-részes televíziós sorozatot készített, a televíziós sorozat megtekinthető az SZTE Egyetemi Könyvtár oldalán), a humán erőforrás termelése, a tulajdonkezelés és az információfeldolgozás gazdaságpszichológiája. József Attila alkotói identitásával 1986 óta foglalkozik.