Előadónkról

Prof. Dr. Forster Tamás tanszékvezető egyetemi tanár
 SZTE ÁOK II. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ
Prof. Dr. Forster Tamás a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar II. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ tanszékvezető egyetemi tanára.

Székesfehérváron született 1954-ben, nős, két gyermek édesapja. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetemen végezte, 1979 summa cum laude minősítéssel diplomázott. 1984-ben belgyógyász szakorvos, négy évvel később kardiológus szakorvos vizsgát tett. A II. Belgyógyászati Klinikán 1979 óta dolgozik, 2002-től tanszékvezető egyetemi tanár.

Kutatási területe igen sokoldalú, foglalkozik sportélettani kutatásokkal, intravascularis ultrahanggal és coronaria áramlási reserve vizsgálattal. 1991-ben kandidátusi fokozatot szerzett, majd 1995-ben habilitált a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen. 2000 óta a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Tudományos közleményeinek száma 417, több mint 500 tudományos előadás köthető nevéhez. Összesített impact faktora 359,321.

Magyar és nemzetközi tudományos társaságokban egyaránt vállal feladatot. Többek között tagja a Magyar és az Európai Kardiológus Társaságnak, a Kardiológiai Szakmai Kollégiumnak és a Magyar Kardiológusok Társaságának leendő elnöke. 2006-tól megyei belgyógyász szakfőorvosi tisztséget tölt be.

Tudományos munkáját 1995-ben a European Society of Cardiology a Fellow of the European Society of Cardiology címmel ismerte el.