Tudomány és üzlet. Árulás, kényszer vagy józan felismerés?

Az alkalmazott kutatások, a gazdaságban közvetlenül hasznosítható tudás előtérbe kerülésével, az ilyen kutatásokra fordítható források megsokszorozódásával felerősödtek a tudomány szerepét, a kutatás társadalmi-gazdasági helyét firtató viták. A tiszta tudományosság képviselői naponta csapnak össze az ipari alkalmazások szószólóival, s ezek nem egyszer komoly vitákká fajulnak annak ellenére, hogy a felek csak látszólag állnak szemben egymással.

Az innovációs folyamatok felértékelődésével a közfinanszírozású kutatás és az ennek otthont adó intézmények (egyetemek, kutatóintézetek) szerepe is megváltozni látszik. A kínálkozó többletforrások megragadásához, az ipari kapcsolatok működtetéséhez azonban az olyan tradicionális intézményeknek, mint az egyetem is változniuk kell. De vajon képesek-e például a felsőoktatási intézmények megfelelni ezeknek a kihívásoknak? Hozzá tudják-e igazítani belső struktúrájukat a megváltozott igényekhez? Elfogadják-e, hogy a tudományos kiválóság, legyen az bármekkora is, nem garantál automatikusan egyéb képességeket is? És végül, de nem utolsó sorban: meg tudnak-e honosítani a szükséges mértékben olyan menedzsment-technikákat, amelyek képessé tehetik őket arra, hogy helyt álljanak az egyre élesedő versenyben?

Az előadás célja ennek a kérdéskörnek újszerű, kissé provokatív körbejárása.
 
 
 
Az előadás megtekintése:
 
Modemes változat (méret:192x144 sávszélesség:40kbps)
 
Szélessávú I változat (méret: 320x240 sávszélesség: 200kbps)
 
Szélessávú II változat (méret: 384x288 sávszélesség: 500kbps)
 
LAN változat (méret: 640x480, sávszélesség: 1000kbps)
 
Megjegyzések:
 
Az Internet elérés sávszélessége, és számítógépe teljesítménye szerint válasszon a fenti lehetőségek közül!
Az előadás megtekintéséhez Microsoft Windows operációs rendszer alatt a Windows Media Player 9-es vagy 10-es változatát ajánljuk. A korábbi Windows Media Player elvileg  automatikusan telepíti a szükséges Windows Media 9-es kodeket, ha mégsem történne meg, abban az esetben a Windows Media 9-es kodekcsomag külön  telepítése szükséges.
 
Linux alatt az Mplayer program használatát javasoljuk.