Előadónkról

Prof. Dr. Varró Vince professor emeritus
SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika

Prof. Dr. Varró Vince a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar I. Belgyógyászati Klinika professor emeritusa.

1921-ben született Budapesten. A Pázmány Péter Tudományegyetemen 1946-ban doctor politicae végzettséget szerzett, három évvel később orvosdoktorként végzett a Szegedi Tudományegyetemen. 1957-től az orvostudomány kandidátusa, 1965 óta az orvostudomány doktora. 1970 és 91 között a Szegedi Orvostudományi Egyetem I., majd II. Belklinikáján egyetemi tanár és igazgató. 1991 óta professor emeritus.

Varró Vince professzor úr számos hazai és külföldi társaság rendes vagy tiszteletbeli tagja. Évekig töltötte be az Európai Gasztroenterológiai Társaságok Szövetségének elnöki tisztjét, 1994-ben a budapesti Belgyógyász Világkongresszus elnöke.

Eredményeit 10 könyvben és 55 könyvfejezetben foglalta össze, valamint 230 eredeti tudományos közleményben - közülük 190-et idegen nyelven is - publikálta. Könyvei közül három idegen nyelven is megjelent. Munkásságát többek között Eötvös József-koszorúval és a Szegedért Alapítvány fődíjával méltatták.