Előadónkról

Prof. Dr. Seres László egyetemi tanár
 SZTE JGYPK Kémiai és Kémiai Informatikai Tanszék

Seres László 1939-ben született Mindszenten, vegyész diplomáját 1962-ben szerezte a József Attila Tudományegyetemen. Tanulmányai után is egyetemünkön folytatta munkáját – 1962-től a JATE Általános és Fizikai Kémia Tanszékén egyetemi tanársegéd, majd adjunktus, később docens. 1991-től tanszékvezető főiskolai, majd egyetemi tanár a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán, jelenleg Juhász Gyula Pedagógusképző Karon. 1995-től a kémia tudomány doktora.
Témavezetőként 17 éven át végzett kutatásokat gyógyszergyári, vállalati és kutatóintézeti megbízások alapján. Tagja a Magyar Tudományos Akadémia Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottságának, a Magyar Kémikusok Egyesületének, és az International Group for Correlation Analysis in Organic Chemistry nemzetközi összekötője.